حملات انتحاری در عراق دست کم 10 کشته بر جا گذاشت

الانبار,عملیات انتحاری

تهران - ایرنا - حملات انتحاری روز دوشنبه در شهرهای مختلف عراق دست کم باعث مرگ 10 نیروی امنیتی شد.

شبکه المیادین روز دوشنبه اعلام کرد: دو نظامی عراقی بر اثرحمله انتحاری علیه یکی از مراکز رای گیری در شهرک ˈالحبانیهˈ واقع در استان ˈالانبارˈ کشته شدند.

از سوی دیگر، نیروهای امنیتی عراق یک حمله انتحاری را در موصل خنثی کردند. فرد انتحاری در صدد حمله به یک شعبه اخذ رای در این شهر بود که نیروهای امنیتی مانع از اجرای این نقشه شدند.

شبکه المیادین توضیح بیشتری در باره جزئیات این دو عملیات انتحاری نداد.

خبرگزاری ˈفرانسهˈ نیز به نقل از شهردار ˈتوزخرماطوˈ واقع در شمال بغداد، گزارش داد: در نتیجه حمله ای انتحاری به یک شعبه اخذ رای نیروهای امنیتی در این شهر3 پلیس کشته و 7 نفر دیگر زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، حمله تروریستی دیگری در یکی از شعبه های رای گیری در شهر بغداد، به کشته شدن دست کم 5 نیروی پلیس و زخمی شدن 7 نفر منجر شد.

خبرگزاری فرانسه همچنین با استناد به اظهارات یک افسر پلیس و یک پزشک اعلام کرد: 6 روزنامه نگار در نتیجه انفجار یک بمب کنار جاده ای در شهر ˈموصلˈ واقع در شمال عراق زخمی شدند.

انتخابات پارلمانی عراق روز چهارشنبه هفته جاری (10 اردیبهشت) برگزار می شود. نیروهای نظامی و انتظامی عراق امروز رای خود را به صندوق می اندازند و اتباع عراق مقیم خارج روز گذشته و امروز را برای رای دادن فرصت دارند.

در آستانه انتخابات عراق، حملات تروریستی در این کشور شدت گرفته است.

خاورم**1491**9156 *1446
کد N250956