براساس تازه‌ترین نظرسنجی ؛

بیشتر فلسطینی‌ها با تمدید مذاکرات صلح خاورمیانه مخالفند

فلسطين

نتایج یک نظرسنجی جدید در فلسطین نشان داد که بیشتر فلسطینی‌ها با تمدید مذاکرات صلح خاورمیانه مخالفند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه خبری فلسطین الیوم، یک نظرسنجی که از سوی مرکز اطلاع رسانی و ارتباطات شهر قدس منتشر شد، نشان داد که حدود 4 / 52 درصد از فلسطینی‌ها با تمدید مذاکرات صلح تا پس از مهلت تعیین شده مخالفند، این در حالی است که تنها 6 / 39 درصد از آن‌ها با تمدید مذاکرات موافقند.

همچنین 62 درصد از فلسطینی‌ها با تمدید مذاکراکت در مقابل آزادی اسیران فلسطینی موافقند و 1 / 30 درصد با این اقدام مخالفند.

از سوی دیگر 7 / 34 درصد از فلسطینی‌ها خواهان تمدید مذاکرات و رفتن فلسطین به موسسات بین المللی هستند در حالی که 4 / 33 درصد از آن‌ها با این مساله مخالفند 9 / 19 درصد نیز با ادامه مذاکرات موافق و با رفتن فلسطین به موسسات بین المللی مخالفند.

همچنین 3 / 47 درصد از فلسطینی‌ها تشکیل دولت تکنوکرات در فلسطین را پیش‌بینی می‌کنند.

در خصوص برگزاری انتخابات نیز 204 درصد نامزدی مروان البرغوثی، رئیس شاخه نظامی جنبش فتح، 3 / 10 درصد اسماعیل هنیه، نخست وزیر دولت حماس را در انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان ترجیح می‌دهند.

در خصوص اینکه کدام شخصیت فلسطینی مورد اعتماد بیشتری است 2 / 25 درصد محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، 5 / 13 درصد هنیه و 10 درصد البرغوثی را انتخاب کردند.

همچنین 7 / 41 درصد اعلام کردند که به فتح و 8 / 16 درصد اعلام کردند که به حماس اعتماد دارند.

1 / 39 درصد نیز مذاکرات صلح را به عنوان بهترین راه برای حل مساله فلسطین می‌دانند. این در حالی است که 3 / 62 درصد مقاومت مسالمت‌آمیز و 26 درصد مقاومت مسلحانه را ترجیح می‌دهند.

از سوی دیگر در این نظرسنجی در خصوص عملکرد جان کری، وزیر خارجه آمریکا و نقش وی در مذاکرات صلح مشخص شد که 8 / 73 درصد معتقدند وی عملکرد نامناسبی دارد و 2 / 15 درصد عملکرد وی را خوب می‌دانند.

انتهای پیام

کد N250606