سفر قریب‌الوقوع هیاتی از تجار عمانی به ایران

سیاسی

یک مقام بلندپایه عمان اعلام کرد: یک هیات متشکل از بیش از 100 تاجر عمانی به زودی به جزیره کیش سفر خواهند کرد تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه و راه‌های افزایش ارتباطات تجاری با ایران را بررسی کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تایمز آو عمان، محمدعلی الصالح معاون سرپرست اداره امور دارایی در وزارت صنعت و تجارت عمان در این باره گفت:‌ پس از سفر حسن روحانی رییس‌جمهور ایران ما با سفیر ایران در کشورمان دیدار کرده و تصمیم گرفتیم تا سفری را به جزیره کیش با حضور بیش از 100 تاجر عمانی ترتیب دهیم.

وی در گفت‌وگو با این روزنامه گفت که این سفر به احتمال زیاد در ماه ژوئن سال جاری انجام خواهد شد.

محمدعلی الصالح در پاسخ به سوال خبرنگار این روزنامه در خصوص روابط تهران مسقط، گفت: ما با ایران روابط بسیار خوبی داریم که بر اساس احترام دوطرفه بنا شده است. ما خواستار قوی‌تر شدن این روابط هستیم.

معاون سرپرست اداره امور دارایی در وزارت صنعت و تجارت عمان ادامه داد: ایرانی‌ها نیز خواستار سرمایه‌گذاری در ایران هستند و ما به آنها گفتیم که همیشه از سوی عمان مورد استقبال قرار می‌گیرند.

وی همچنین تاکید کرد که روابط میان دو کشور همیشه در شرایط خوبی بوده است اما سفر اخیر رییس‌جمهور ایران به بهبود روابط دوجانبه کمک کرده است.

به نوشته این روزنامه، حسن روحانی رییس‌جمهور ایران در روزهای دوازدهم و سیزدهم ماه مارس سال جاری به مسقط پایتخت عمان سفر کرد که در جریان این سفر توافقات متعددی همچون صادرات سالانه 10 میلیارد متر مربع گاز طبیعی از ایران به عمان به امضا رسید.

وی همچنین در این سفر با تجار عمانی و ایرانی دیدار کرد و خواستار ساده‌تر شدن شرایط سرمایه‌گذاری به منظور گسترش همکاری‌های اقتصادی شد.

انتهای پیام

کد N250444