انتقاد اردوغان از رئیس دادگاه قانون اساسی ترکیه

نخست‌وزیر ترکیه به طور غیر مستقیم رئیس دادگاه قانون اساسی این کشور را به همراهی با "ساختار موازی" و یا حمایت از آن برای "جاه‌طلبی‌های شخصی" متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته حریت، رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه در حالی از هاشم قلیچ، رئیس دادگاه قانون اساسی این کشور به طور غیرمستقیم انتقاد کرد که اخیرا وی به شدت از دولت اردوغان انتقاد کرده بود.

در 25 آوریل قلیچ به عنوان رئیس دادگاه عالی ترکیه مداخله دولت در دستگاه قضایی را مورد انتقاد قرار داد. قلیچ همچنین از دولت خواسته بود تا برای ادعاهای خود مبنی بر اینکه دستگاه قضایی عدالت را رعایت نمی‌کند، سند و مدرک ارائه دهد.

اردوغان در این خصوص عنوان کرد: آنهایی که خواستار دریافت سند و مدرک برای اثبات این ساختار موازی هستند، آیا موارد شنود مکالمه‌های مقامات دولتی را سند نمی‌دانند؟ پس کسانی که چنین درخواستی دارند، یا عضوی از این ساختار موازی بوده و یا به دلیل منفعتی که عایدشان می‌شود، از آن حمایت می‌کنند.

دولت ترکیه اعضای حزب فتح‌الله گولن، روحانی برجسته مخالف خود را با نام "ساختار موازی" می‌شناسد و معتقد است که آن‌ها با نفوذ در پلیس و سیستم قضایی به دنبال تضعیف دولتش هستند.

اردوغان همچنین بار دیگر تعهد خود مبنی بر مبارزه با این ساختار را بیان کرد و گفت که در این راه با شکیبایی و آرامش پیش خواهد رفت. اردوغان در پایان تاکید کرد که مطمئن است مردم ترکیه کاندیدای حزب عدالت و توسعه را در دور اول انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ 10 اوت انتخاب خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N250335