کره‌شمالی هرچه از دهانش در می‌آمد به رئیس جمهوری کره جنوبی گفت!

کره‌شمالی همزمان با اعلام اینکه آماده یک جنگ اتمی تمام عیار است، از الفاظ رکیکی علیه رئیس جمهوری کره جنوبی استفاده کرده و او را "فاحشه‌ای" خوانده که از سوی باراک اوباما به کار گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کره شمالی که از ملاقات خانم "پارک گئون-های"، رئیس جمهوری کره جنوبی با باراک اوباما، همتای آمریکایی‌اش به شدت خشمگین است، رابطه میان این دو را به رابطه "رئیس و دست نشانده" تعبیر کرده و تهدید کرده که رئیس جمهوری کره جنوبی باید بهای گزافی را به خاطر این رابطه بپردازد.

"کمیته اتحاد مجدد صلح آمیز کره شمالی" اعلام کرد: رفتار اخیر پارک گئون-های با باراک اوباما همانند یک دختر نابالغ است که برای کتک زدن کسی به گانگسترها التماس می‌کند یا یک فاحشه کارکشته که برای جلب توجه و کمک گرفتن از کسی، بدن خود را در اختیار یک ... قدرتمند، قرار می‌دهد.

این در حالی است که بخش انگلیسی زبان خبرگزاری رسمی کره شمالی از واژه "بدکاره هوسباز" برای توصیف رئیس جمهوری کره جنوبی استفاده کرده است.

این اظهارنظرها و واژه‌های زننده از جانب کره شمالی پس از آن مطرح شد که باراک اوباما سفر دو روزه، خود به سئول را پایان داد و در جریان این سفر، پیونگ یانگ را یک "دولت منزوی" نامید که انزوایش مبتنی بر رفتارها و اقدامات آتی‌اش است چرا که این کشور به دنبال انجام چهارمین آزمایش اتمی خود است.

همچنین پارک گئون-های و همتای آمریکایی‌اش بر اعمال تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی تاکید کرده و از چین خواستند تا به پیونگ یانگ نسبت به انجام اقدامات تحریک آمیز بعدی هشدار دهد.

کمیته اتحادیه مجدد صلح آمیز کره شمالی در بیانیه‌ای صحبت‌های رهبران آمریکا و سئول را توهین‌های غیر قابل تحمل دانست و اعلام کرد: اگر این دو گمان می‌کنند که می‌توانند افکار ما را با چنین تهدیدها و ارعابی تغییر دهند، کاملا احمق هستند. پارک گئون های یک خیانتکار و یک چاپلوس است. یک فاحشه برای آمریکا است که کشورش را می‌فروشد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی نیز گزارش داد: اگر اوباما سر سوزنی اخلاق و معرفت داشت سفرش را به تعویق می‌انداخت یا از آن صرفنظر می‌کرد. پارک گئون های به خاطر کنار گذاشتن و نادیده گرفتن فرصتی که ما به او داده بودیم و انتخاب راهی مخالف اتحاد مجدد دو کره و مغایر با صلح و پذیرش مسیر جنگ و مقابله، باید بهای گزافی پرداخت کند. او خشم و غضب رهبری کره شمالی و مردم کشور را برانگیخته است.

لی میونگ باک، رئیس جمهوری سابق کره جنوبی نیز در گذشته با انتقادها و الفاظ رکیک دولت پیونگ یانگ مواجه شده بود.

انتهای پیام

کد N249993