لاریجانی در دیدار با صافی‌گلپایگانی و مکارم شیرازی:

مذاکره کنندگان برای رسیدن به راه حل مناسب تلاش می‌کنند

مجلس

ما همه وظیفه خود می‌دانیم از دولت حمایت کنیم و مسوولان نیز باید برای حل مسائل اقتصادی و فرهنگی جدیت لازم را داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با آیت الله صافی گلپایگانی و مکارم شیرازی گفت: گرچه مذاکرات سخت و دارای چالش‌هایی است اما تیم مذاکره کننده ایرانی در جهت رسیدن به یک راه حل مناسب تلاش می‌کنند.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در دیدار با آیت الله صافی گلپایگانی که شب گذشته صورت گرفت با اشاره به تورم و رکود در تولید مطالبی را درباره رفع رکود اقتصادی و پیشرفت تولید ارائه کرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی همچنین گزارشی از روند مذاکرات هسته‌ای ارائه داد و گفت: البته چالش‌هایی در این راستا وجود دارد که باید تلاش کرد تا به راه حل درستی دست یابیم.

لاریجانی در بخش دیگری از اظهاراتش با تأکید بر اهمیت بخش بهداشت و درمان گفت: مجلس و دولت بودجه مناسبی برای این بخش تعیین کرده و گام‌های مؤثری نیز در این راستا برداشته شده که امید است به نتیجه برسیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره مسائل منطقه‌ای مانند تحولات سوریه و عراق شرایط را تبیین کرد.

آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع عظام تقلید نیز در مورد اهمیت مسائل اسلامی در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، ‌ فرهنگی و گسترش فرهنگ اسلامی و اقدامات مجلس و دولت در این راستا مسائلی را مطرح کرد و همچنین رهنمودهایی برای رفع مشکلات اقتصادی مردم و بهبود شرایط پولی ارائه کرد.

پس از این دیدار رییس مجلس به مدرسه علمیه امام سجاد (ع) رفت و با آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید ملاقات کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای گفت: گرچه مذاکرات سخت و دارای چالش‌هایی است اما تیم مذاکره کننده ایرانی در جهت رسیدن به یک راه حل مناسب تلاش می‌کنند.

وی درباره تورم و رکود اقتصادی نیز گفت: دولت و مجلس در جهت رفع این مشکلات تلاش می‌کنند.

لاریجانی درباره مسائل فرهنگی نیز تصریح کرد: مسؤلین فرهنگی کشور باید دغدغه مراجع عظام در حوزه فرهنگی را جدی بگیرند.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین درباره آخرین وضعیت پروژه قطار سریع السیر تهران – قم - اصفهان و قطار سریع السیر قم مشهد گفت: اقدامات لازم در این راستا انجام شده که امیدواریم عملیات اجرایی این پروژه‌ها هرچه سریع‌تر آغاز شود.

آیت الله مکارم شیرازی نیز با بیان اینکه مسائل اقتصادی و فرهنگی بسیار مهم است، گفت: ما همه وظیفه خود می‌دانیم از دولت حمایت کنیم و مسؤلان نیز باید برای حل مسائل اقتصادی و فرهنگی جدیت لازم را داشته باشند.

آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: خروج از رکود در تولید به منظور کاهش فشارهای اقتصادی بر مردم بسیار پر اهمیت است.

کد N249846