نماینده مجلس/

توسعه بازارچه های مرزی گام مهمی در رونق اقتصادی آذربایجان غربی است

توسعه,آذربایجان غربی

ارومیه - ایرنا - نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه بازارچه های مرزی گام مهمی در رونق اقتصادی استان است که باید از این ظرفیت به خوبی بهره برد.

ˈ نادر قاضی پور ˈ ، دوشنبه در جلسه بررسی وضعیت واحدهای تولیدی در اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها در اتاق بازرگانی ارومیه افزود: توسعه بازارچه های مرزی موجب ارتقای سطح معیشت مردم، ایجاد اشتغال و رونق فعالیتهای اقتصادی استان می شود.

وی اضافه کرد: وجود بازارچه ها و گمرک ها، فرصتی مغتنم در راستای توسعه روزافزون آذربایجان غربی به شمار می رود و باید در راستای استفاده بهتر و مطلوبتر از آنها، برنامه ریزی صورت گیرد.

وی اظهار کرد: واحدهای تولیدی و صنعتی نیز یکی دیگر از ظرفیت های قابل توجه آذربایجان غربی به شمار می رود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حفظ نیروهای کارگری موثر در واحدهای تولیدی، سرمایه گذاری برای راه اندازی کارخانه های بزرگ و صنایع مادر، تبدیل کشاوری و دامداری سنتی به صنعتی، شناسایی بازارهای جدید و رونق صادرات از جمله مواردی است که می توان با همکاری دستگاههای اجرایی و فعالان اقتصادی در حوزه تولید در استان انجام داد.

قاضی پور، خدمت به اقشار مختلف مردم را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها نیز گفت: قانون هدفمندی یارانه ها باید برای خدمت رسانی به افراد محتاج و نیازمند کشور، به صورت دقیق اجرایی شود.

علی جلیلی معاون امور صنایع و اقتصاد اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از وضعیت صنعت استان پرداخت و افزود: سال گذشته با وجود مشکلات عدیده ناشی از تحریمهای استکبار جهانی بر علیه کشور، میزان سرمایه گذاری در بخش صنعت استان رشد بالاتری را نسبت به متوسط رشد کشوری داشته است.

در این جلسه فعالان اقتصادی و نمایندگان واحدهای تولیدی و صنعتی استان مسائل و مشکلات حوزه های خود را در رابطه با اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها مطرح کردند.

آذربایجان غربی 9 گمرک و پنج بازارچه مرزی دارد و مهمترین راه ارتباطی ایران به اروپاست.

8136/581/ 1495
کد N249802