پاکستان 5 جنگنده اف 16 از اردن تحویل گرفت/ حمایت واشنگتن از صلح با طالبان

آسیا اقیانوسیه

رسانه های خارجی از انفجار در وزیرستان، حمایت واشنگتن از صلح با طالبان و تحویل پنج جنگنده اف 16 از سوی اردن به پاکستان خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، مقامات پاکستانی گزارش دادند که بر اثر انفجار در نزدیکی خودرو ارتش در نقطه مرزی وزیرستان شمالی و وزیرستان جنوبی، سه نیروی امنیتی کشته و سه فرد دیگر زخمی شدند.

بر اثر این انفجار خودرو نیروهای امنیتی کاملا منهدم شد و هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

خبر دیگر اینکه جیمز دابینز نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان و پاکستان در دیدار با مقامات پاکستانی اعلام کرد واشنگتن حامی مذاکرات صلح با طالبان با هدف ارتقای صلح و پایان دادن به خشونتها است و از سیاست نواز شریف نخست وزیر پاکستان در مذاکره با طالبان حمایت می کند.

وی افزود واشنگتن از تلاشهای اسلام آباد برای حذف گروههای افراطی نه فقط در داخل پاکستان بلکه گروههای افراطی که از خاک پاکستان به کشورهای همسایه حمله می کنند، حمایت می کند.

رادیو پاکستان گزارش داد که در پی تحویل پنج جنگنده اف 16 آمریکا از سوی اردن به پاکستان، شمار جنگنده های اف 16 ناوگان هوایی این کشور به 76 فروند افزایش پیدا کرد.

اهر رفیق بات یکی از مقامات ارشد نظامی پاکستان در مراسم تحویل این جنگنده ها که با حضور سفیر اردن در اسلام آباد و مقامات ارشد نظامی پاکستان برگزار شد، گفت افزودن جنگنده های جدید به ناوگان هوایی پاکستان باعث تقویت نیروی هوایی این کشور می شود.