سخنگوی سازمان اوقاف:

وقف از عوارض سوء بی‌عدالتی و شکاف‌های طبقاتی جلوگیری می‌کند

وقف,سازمان اوقاف

سخنگوی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: وقف می‌تواند در توزیع عادلانه ثروت، فقرزدایی، اقتصاد بدون نفت، ایجاد عدالت اجتماعی و تعدیل مشکلات اقتصادی تاثیرگذار باشد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حسن ربیعی در حاشیه برنامه بازرسی از عملکرد سال 92 اوقاف استان گیلان، گفت: ساماندهی بقاع متبرکه، موقوفات و انجام فعالیت‌های قرآنی از جمله ظرفیت‌های اوقاف کشور است و اوقاف یکی از تاثیرگذارترین سازمان‌ها در تحقق اهداف شعار سال جدید است.

وی همچنین تحول اقتصادی و منابع انسانی را رویکرد سازمان در سال جدید دانست و گفت: ما معتقدیم در حوزه اقتصاد با معرفی، تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف و بهره‌وری از موقوفات می‌توان بازده مالی موقوفات را افزایش داد و وقف می‌تواند در توزیع عادلانه ثروت، فقرزدایی، اقتصاد بدون نفت، ایجاد عدالت اجتماعی و تعدیل مشکلات اقتصادی تاثیرگذار باشد.

مدیر کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان اوقاف، این سازمان را متولی برنامه‌ریزی و ساماندهی امور وقف در کشور خواند و گفت: این جهت‌دهی موجب می‌شود تا دولت بتواند از یک ظرفیت بالقوه برای برطرف شدن فقر و محرومیت، تامین بهداشت، توسعه فرهنگی و اجتماعی بهره‌برداری کند.

ربیعی همچنین گفت: وقف از عوارض سوء بی‌عدالتی و شکاف‌های طبقاتی تا حد بسیار زیادی جلوگیری می‌کند و در واقع می‌توان گفت وقف یکی از مولفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی است.

رئیس گروه بازرسی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان این‌که «وقف یکی از مولفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی است» رساندن موقوفات به جایگاه اصلی خود طبق سند توسعه پنج‌ساله را از جمله سیاست‌های اوقاف دانست و افزود: در سال‌های 92 و 93 در مجموع600 میلیارد تومان مجوز برای انتشار اوراق مشارکت به منظور احیا و تاسیس پروژه‌های وقف از مجلس اخذ شده است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره توجه به بقاع متبرکه اظهار کرد: با توجه به منویات مقام معظم رهبری بقاع متبرکه را باید به قطب فرهنگی تبدیل کنیم و فکر می‌کنم برنامه‌های فرهنگی اوقاف توانسته است پاسخگوی بخشی از نیازهای فرهنگی مردم و جامعه در ایام سال باشد.

انتهای پیام

کد N249628