دعوت السیسی برای مشارکت گسترده مصری‌ها در انتخابات ریاست جمهوری

مصر

وزیر دفاع سابق مصر از مردم این کشور خواست تا برای تعیین سرنوشت و آینده کشورشان در انتخابات ریاست جمهوری مشارکت گسترده‌ داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع سابق و نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر در سخنرانی خود در دیدار با برخی سرمایه‌گذاران مصری از مردم این کشور خواست تا در انتخابات ریاست جمهوری آتی مشارکت گسترده‌ داشته باشند.

وی افزود: من از مردم مصر می‌خواهم به خاطر تعیین سرنوشت کشورشان و با صرفنظر از اینکه رئیس جمهوری آتی چه کسی خواهد شد، با مشارکت گسترده در انتخابات عشق و ارادت خود را نسبت به وطن خود ابراز کنند.

السیسی گفت: خداوند پادشاهی را به افراد می‌دهد و آن را پس می‌گیرد. مشکلاتی در مصر در خصوص انتخاب افراد ماهر و خبره در زمینه‌های مختلف وجود دارد. اما اگر من رئیس جمهور شوم در زمینه انتخاب شخصیت‌های میهن دوست و خبره تلاش خواهم کرد.

السیسی گفت: بسیاری از مصری‌ها در حال حاضر بیشتر در خصوص موضوع سیاسی صحبت می‌کنند و توجهی به موضوعات دیگری مثل اقتصاد، امنیت، فرهنگ و دین ندارند اما مردم باید به تمامی ابعاد توجه کنند تا بتوانند راهکارهای مفیدی برای مقابله با مشکلات بیابند.

انتخابات ریاست جمهوری مصر روز 26 ماه مه(5 خرداد) برگزار می شود.

انتهای پیام

کد N249550