دیدار رییس‌جمهور و وزیر انرژی روسیه

روحانی: اراده سیاسی تهران و مسکو زمینه‌ساز جهش در روابط دو کشور است

سیاسی

رئیس جمهوری در دیدار وزیر انرژی روسیه و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی روسیه و ایران که برای مذاکرات تجاری – اقتصادی به کشورمان سفر کرده با اشاره به روابط خوب سیاسی و همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور تاکید کرد: اراده سیاسی تهران و مسکو زمینه‌ساز جهش در روابط دو کشور است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا ، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی افزود: روابط ایران و روسیه به نفع دو ملت و کل منطقه خواهد بود و روابط سیاسی مستحکم در زمینه‌های دوجانبه و منطقه‌ای و بین‌المللی، در کنار روابط اقتصادی گسترده بین دو کشور، زمینه‌ساز توسعه صلح و ثبات خواهد بود.

رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به ضرورت عملیاتی شدن توافقات بیشکک بین روسای جمهور دو کشور اظهار کرد: اراده سیاسی دو طرف می‌تواند موجب توسعه همه‌جانبه روابط و ارتقای سطح همکاری‌ها و گسترش مبادلات تجاری دو کشور شود.

روحانی ابراز امیدواری کرد دیدارهای مقدماتی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور بتواند زمینه را برای برداشتن گام‌های بلند در تعاملات فی‌مابین هموار نماید.

الکساندر نوآک وزیر انرژی روسیه نیز در این دیدار با دوستانه توصیف کردن روابط کشورش با ایران و بیان اینکه روابط دو طرف بر اساس منافع مشترک در حال گسترش و تعمیق است‏، تصریح کرد: رئیس جمهوری روسیه توجه خاصی به گسترش روابط با ایران داشته و تحقق و اجرای مفاد توافقات با جنابعالی در اجلاس بیشکک را شخصا پیگیری می‌کند.

وزیر انرژی روسیه همچنین اجرای توافقات روسای جمهوری ایران و روسیه در اجلاس بیشکک را فرصتی ذی‌قیمت برای افزایش مبادلات و همکاری‌های دو کشور دانست.

وی ضمن ارائه گزارشی از دیدارهای خود با مقامات ایرانی ابراز امیدواری کرد که این ملاقات‌ها بتواند زمینه را برای توسعه همکاری‌های دو کشور بیش از گذشته فراهم آورد.

انتهای پیام

کد N249201