اخبار عراق/

نجات رئیس پلیس نینوی از سوء قصد تروریستی/عملیات ارتش در فلوجه

آفریقا و خاورمیانه

نجات یک نظامی ارشد در استان نینوی،هلاکت تعدادی از اعضای گروهک داعش در جنوب بغداد و عملیات عراق در فلوجه از مهمترین اخبار امنیتی عراق است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النهرین، منابع عراقی از نجات سرتیپ خالد سلطان العکیلی رئیس پلیس نینوی از سوء قصد تروریستی خبر دادند و افزودند: بمب کار گذاشته شده در مسیر عبور خودرو خالد سلطان العکیلی در جنوب موصل یکی از محافظان وی را زخمی کرد.

یک منبع وابسته به پلیس کرکوک اعلام کرد: افراد مسلح با تیراندازی به سوی یک مرکز انتخاباتی در منطقه الاسری در شرق کرکوک یک کودک را کشتند و یک سروان عراقی را زخمی کردند.

در منطقه الجعاره از توابع مدائن در جنوب بغداد افراد مسلح یک غیر نظامی را کشتند.میان افراد مسلح وابسته به داعش در روستای عرب جبور در منطقه الدوره در جنوب بغداد و ارتش عراق درگیری هایی رخ داد که در نتیجه آن اسماعیل العبیدی یکی از سرکردهای داعش به هلاکت رسید.

یک منبع وابسته به عملیات الانبار از درگیری در غرب الانبار میان ارتش و نیروهای امنیتی عراق و کشته شدن چهار تن از سرکرده های داعش و انهدام یک تونل مخفیانه میان عراق و سوریه که گروههای تروریستی از آن برای نفوذ و قاچاق سلاح استفاده می کردند خبر داد.

بر اثر انفجار بمب در مسیر گشتی نیروهای عراقی در الرضوانیه در جنوب غرب بغداد سه نفر زخمی شدند.در کرکوک نیروهای امنیتی عراقی دو نفر از رهبران طریقه نقشبندیه را بازداشت کردند.

انفجار بمب کارگذاشته شده در داخل خودرو یک افسر وزارت دفاع عراق که هنگام عبور از منطقه الشعب در شمال شرق بغداد منفجر شد وی زخمی شد.

منابع وابسته به فرماندهی عملیات الانبار اعلام کردند: بالگردهای ارتش عراق صبح امروز هشت خودرو حامل تروریست های داعش را در داخل اراضی سوریه هنگام ورود به کشور هدف قرار دادند.

ثامر ذیبان الحمدانی رئیس کمیته امنیتی شمال بابل از کاهش ساعات مقررات منع آمد و شد در همه مناطق شمال استان بابل خبر داد و افزود: مقررات مذکور از ساعت ده شب به جای هفت شب شروع خواهد شد.

فرماندهی عملیات الانبار اعلام کرد: نیروهای واکنش سریع چهار داعشی را که دو نفر آنها تابعیت تونسی داشتند در الکرمه در شرق فلوجه و الصقلاویه به هلاکت رساندند.

ارتش عراق با پشتیبانی تانکها و زره پوش ها و بالگردها از گذرگاه ابراهیم بن علی در التاجی در شمال بغداد و گذرگاه الحمیره در منطقه الشعله در شمال غرب بغداد عملیاتی علیه فلوجه انجام دادند.

قبل از ظهر امروز افراد مسلح ناشناس پل الغدف حدفاصل النخیب به فلوجه و الرمادی را منفجر کردند.این افراد با کارگذاشتن بمبی هنگام عبور یک گشتی بر روی این پل آن را منفجر کردند که در نتیجه یک نفر کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.

بر اثر انفجار خودرو بمبگذاری شده در نزدیکی یک مرکز ایست بازرسی در  غرب الرمادی دو نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

عبدالامیر الخیکانی رئیس پلیس بابل از  کشته شدن دو تروریست وابسته به داعش که دو خودرو که یکی از آنها بمبگذاری شده بود را هدایت می کردند شدند.خودرو دومی نیز حامل لوازم و مواد لازم برای بمبگذاری بود که در شمال شرق حله این دو کشته شدند.

در منطقه غرناطه در کرکوک افراد مسلح یک نظامی عراق را زخمی کردند.