ترکیه در معرض خشکسالی

خشکسالی

آنکارا - ایرنا - کاهش بارش برف و باران، افت منابع آب شرب و کاهش آب سدها ، ترکیه را با بروز فاجعه خشکسالی روبه رو کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری ˈتودی زمان ˈ ترکیه ، با وجود اینکه ترکیه با تهدید خشکسالی در تابستان سال جاری روبه رو ست ، دولت آنکارا اقدامات لازم را به منظور ممانعت از کمبود آب در این کشور بکار نبسته است.

بر اساس این گزارش، نبود بارش مناسب برف و باران در فصل های زمستان و بهار و افزایش دمای هوا زنگ خطر را برای ترکیه به صدا در آورده و این کشور با تهدید خشکسالی روبه روست ،

آب سدها در شهرهای استانبول، آنکارا ، ازمیر و بورسا کاهش بسیاری یافته و در یاچه ˈساچانجاˈ در معرض خشکسالی قرار گرفته است.

نشریه تو دی زمان وابسته به جماعت ˈگولنˈ مخالف دولت آنکارا به هشدارهای کارشناسان در باره بروز خشکسالی در ترکیه اشاره کرد و افزود : دولت آنکارا با وجود هشدارهای کارشناسان نسبت به کمبود آب در این کشور بسیار خوش بینانه برخوردار می کند.

ˈ ویسل اراوغلو ˈ وزیر آب و جنگل ترکیه در این باره گفت : این وزارتخانه تمهیدات لازم را اندیشیده و بر این باور است که بارش های فصلی مانع از بروز خشکسالی در این کشور می شود.

خاورم ** 230 **1010
کد N248999