سخنگوی کمیسیون اصل 90:

جلسه بررسی شکایت نمایندگان از رییس سازمان ثبت اسناد کشور برگزار می شود

کمیسیون اصل 90

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی خبر داد که جلسه رسیدگی به پرونده شکایت 7 نفر از نمایندگان مجلس از رییس سازمان اسناد و املاک کشور به دلیل استنکاف از اجرای قانون نقل و انتقال نیرو در این سازمان نیمه نخست امسال برگزار می شود.

«مصطفی افضلی فرد» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به شکایت 7 نفر از نمایندگان مجلس از رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به کمیسیون اصل 90 افزود: این شکایت درباره نقل و انتقالات خلاف رای شماره 390 دیوان عدالت اداری و همچنین اجرای بسیار ضعیف طرح کاداستر درباره زمین های ملی و مزروعی بود.

وی ادامه داد: نمایندگان همچنین به دلیل استنکاف رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از اجرای نقل و انتقالات نیرو مطابق خواست قانونی نمایندگان مجلس ، از وی شکایت کرده اند.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس اظهار داشت: قرار است که در نیمه اول سال 93 رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در کمیسیون اصل 90 حضور یابد و به شکایت و سوالات نمایندگان پاسخ دهد و درصورت احراز تخلف برابر تبصره ماده 5 اختیارات کمیسیون اصل 90 ، پرونده وی به قوه قضاییه برای رسیدگی بصورت ویژه ارجاع شود.**درحال بحث در زمینه تبدیل کمیسیون اصل 90 به دیوان هستیم

افضلی فرد درباه تبدیل کمیسیون اصل 90 به دیوان اظهار داشت: این موضوع یک پیشنهاد خام است که توسط رییس قوه مجریه ارایه شده و درحال تکمیل و تهیه آیین نامه ها و مواد قانونی آن هستیم.

وی تصریح کرد: طرح تبدیل کمیسیون اصل 90 به دیوان برای استفاده بهینه از ظرفیت های این کمیسیون می باشد، بخصوص در ابعاد نظارتی و حقوقی که در حال بحث در این زمینه هستیم.

نماینده مردم اردبیل در مجلس تصریح کرد: برای تبدیل کمیسیون اصل 90 به دیوان باید این موضوع در قالب طرحی توسط نمایندگان به هیات رییسه مجلس تقدیم شود تا پس از تصمیم گیری نمایندگان در صحن علنی بتوان کمیسیون اصل 90 را به دیوان تبدیل کرد.

سیام**9103**1449
کد N248654