رییسی در جمع خبرنگاران:

اموال بابک زنجانی شناسایی و توقیف شده است

سیاست داخلی,رییسی

کسانی که می‌خواهند یک وام بانکی اندک بگیرند، در یک سلسله از اقدامات اداری محصور می‌شوند، امّا افرادی با زند و بند و با ضامن قرار دادن یک شرکت، پوششی برای یک شرکت پوششی دیگر وام‌های کلانی را اخذ می‌کنند.

نائب رییس قوءقضاییه در خصوص آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: قوه‌ قضائیه همچنان به رسیدگی خود در خصوص این پرونده مهم و بسیار پیچیده ادامه می‌دهد و اموال ایشان شناسایی و توقیف شده است و قوه‌قضائیه تلاش خودرا برای بازگشت اموال ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید ابراهیم رئیسی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سؤالی در خصوص محاکمه افرادی که در ارتباط با اتفاقات سال ۸۸ اواخر اسفند سال پیش به شکل غیابی محاکمه شده‌اند، اظهار کرد: صحبتهای محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در نشست‌های خبری موضع قوه قضائیه است و پس از اظهارات ایشان اتفاق تازه‌ای نیفتاده است.

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه وضعیت پرونده بابک زنجانی در چه مرحله‌ای است، گفت: قوه‌ قضائیه همچنان به رسیدگی خود در خصوص این پرونده مهم و بسیار پیچیده ادامه می‌دهد و اموال ایشان شناسایی و توقیف شده است و قوه‌قضائیه تلاش خودرا برای بازگشت اموال ادامه می‌دهد.

وی افزود: رسیدگی به پرونده بابک زنجانی هم امر مهمی است، امّا نکته مهم‌تر این است که مسئولان بانکی و نظام پولی باید از اموال بیت المال مرزبانی کنند، تا هر روز شاهد یک موضوع و پرونده جدیدی نباشیم.

رئیسی خاطرنشان کرد: کسانی که می‌خواهند یک وام بانکی اندک بگیرند، در یک سلسله از اقدامات اداری محصور می‌شوند، امّا افرادی با زند و بند و با ضامن قرار دادن یک شرکت، پوششی برای یک شرکت پوششی دیگر وام‌های کلانی را اخذ می‌کنند.

کد N248407