برنامه‌های اسماعیلی برای دادگستری استان تهران

قوه قضاييه

رییس جدید دادگستری استان تهران به بیان اهداف و برنامه‌هایش پرداخت.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی اظهار کرد: محور اصلی برنامه‌هایم ارتقای سلامت و کارآمدی دادگستری استان تهران با هدف افزایش اعتماد عمومی و کاهش نارضایتی‌ها و رساندن دادگستری کل استان تهران به واحد قضایی متعالی و پیشرفته است که الگوی متناسب در نظام جمهوری اسلامی در عرصه قضا و عدالت باشد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های کاری‌ام در 8 محور تنظیم شده است، افزود: محور اول ایجاد وحدت، همدلی و همگرایی و هماهنگی فیمابین اجزای دادگستری استان تهران و دادسراها و محاکم عمومی و انقلاب به عزم ملی برای ایجاد تحول و ارتقای نظام قضایی است.

رییس جدید دادگستری کل استان تهران ادامه داد: محور دوم برنامه‌ها، بهره‌گیری از مدیران دارای سلامت نفس،‌ عالم و فعال و دارای روحیه جهادی و ارتقاء نظام مدیریتی به ویژه ساز و کارهای لازم برای نظارت‌های مدیریتی در کنار نهادهای نظارتی درون قوه قضاییه است.

وی با بیان اینکه محورم سوم برنامه‌ها ارتقای شان و منزلت قضات و دفاع از‌ آن‌ها و همکاران پاک دامن‌شان در برابر برخی تهاجمات ناورا و ادعاهای واهی است، گفت: محور چهارم پیشگیری از تخلفات احتمالی و برخورد قاطع با متخلفان و ارتقای سلامت قضایی و اداری است.

وی افزود: ارتقای کیفیت دادگستری با رویکرد رسیدگی‌های عالمانه و مستدل محور پنجم‌ است و محور ششم نیز تلاش در جهت کاهش اطاله دادرسی و کاهش ورودی پرونده‌ها و کاهش جمعیت کیفری و اهتمام به احکام کیفری و مدنی با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها به ویژه فناوری نوین است.

رییس جدید دادگستری کل استان تهران محور هفتم برنامه‌هایش را افزایش رضایتمندی و اعتماد عمومی و کاهش نارضایتی‌ها و ارتقای اولیه دادگستری استان تهران عنوان کرد.

اسماعیلی تصریح کرد: محور آخر برنامه‌هایم تعامل مثبت و سازنده با نهادهای مختلف حاکمیت و مردم با همکاری همکاران قضایی برای تحقق برنامه‌هاست.

رییس جدید دادگستری کل استان تهران در ابتدای سخنان خود گفت: هدف از این مراسم که با حضور مقامات عالی قضایی،‌ نمایندگان مجلس و برخی از اعضای دولت و مقامات امنیتی و انتظامی برگزار شده است،‌ تجلیل از زحمات آقای آوایی قاضی عالم و پیشکسوت قضا و عدالت است.

وی با تشکر از آیت‌الله آملی‌لاریجانی ریاست قوه قضاییه گفت که اعتماد مجدد وی به بنده را پاس می‌دارم امیدوارم بتوانم پاسخ مثبتی به اعتماد ایشان با عملکرد خودم دهم.

وی در پایان گفت: من عضو کوچک عدلیه نظام جمهوری اسلامی و سرباز بی‌مقدار و فدایی نظام جمهوری اسلامی هستم و به این سربازی افتخار می‌کنم و امیدوارم دوران سربازی‌ام را به نحو احسن سپری کنم.

انتهای پیام

کد N248379