سردار جزایری: دشمن این‌بار از لایه‌های اجتماعی وارد شده است

وزارت دفاع,آمريكا,ستادكل نيروهاي مسلح,سردار جزايري

معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح ‌با بیان اینکه "آمریکا و استکبار جهانی برای ضربه زدن به نظام اسلامی این بار از لایه اجتماعی وارد شده است"، گفت: آمریکا به همین منظور 10 راهبرد و هدف را طراحی کرده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ ‌سردار سرتیپ پاسدار سیدمسعود جزایری در همایش اساتید و مربیان سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع، با بیان اینکه "مقام معظم رهبری ‌دشمن‌شناسی را از محوری‌ترین مباحث در موضوع دفع تهدیدها می‌دانند"، افزود: ‌دشمن‌شناسی باید اولویت نخست همه مسئولان و مردم باشد و اگر جامعه‌ای نتواند دشمن خود را بشناسد دشمنان در تمام لایه‌های آن جامعه نفوذ‌ می‌کنند.

وی با بیان اینکه "دشمن‌شناسی کشور را از گرفتار شدن در انجام هزینه‌های مضاعف و پراکنده مصون می‌دارد و در سطح رودرویی، امکان تجمیع قوا در نقطه اصلی و محوری را میسر می‌سازد"، اظهار کرد: بر همین اساس، هر چقدر شناخت و دانش ما از دشمن، تمایلات و انگیزه‌هایش بیشتر باشد، می‌توانیم آتش توپخانه هوشمندانه‌تری مهیا کنیم.

جزایری با بیان اینکه "اگر نتوانیم راهبردها، تاکتیک‌ها، شیوه‌ها و ابزار دشمن را شناسایی کنیم باید هزینه‌های بسیاری بپردازیم"، خاطرنشان کرد: دشمن امروز با ابزارهای نوین به جنگ علیه ملت‌های مسلمان برخواسته است؛ بنابراین باید هوشیار باشیم.

معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه ‌"جنگ نرم بسیار پیچیده و دیریاب‌تر است"، تصریح کرد:‌ در این جنگ‌ نه تنها دشمن خط جبهه مشخصی ندارد، بلکه رفتارهای او غالباً غیر‌مستقیم و در لایه‌هایی از بی‌طرفی، خیرخواهی و فعالیت‌های جذاب فرهنگی نهفته است.

جزایری ادامه داد: در چنین شرایطی شناخت دقیق دشمن، نقش کلیدی در تبیین اهداف، برنامه‌ها و توطئه‌های گوناگون او دارد و بهترین شرایط را برای خنثی‌سازی توطئه‌ها، پیشگیری از آسیب‌ها و مقابله هوشمندانه برای ناکامی دشمن دارد.

وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی از بدو پیروزی با دشمنان قسم‌خورده و مسلح به تمامی ابزارهای سخت و نرم مواجه بوده است اما ملت ایران با توکل بر خدا و پیروی بصیرانه از مقام معظم رهبری ‌توانسته‌اند تا کنون بر دشمن پیروز شده و این تجربه ارزشمند قطب‌نمای دشمن‌شناسی است.

جزایری در ادامه با بیان اینکه "در جنگ نرم شناسایی دشمن بسیار سخت است"، تصریح کرد: در جنگ نرم باید به اهداف و نوع توطئه‌ها اشراف داشته باشیم و بدون اشراف اطلاعاتی در جنگ نرم گام برداشتن به خطا رفتن است.

وی با بیان اینکه "یکی از پیش نیازهای مقابله با دشمن، شناسایی تفکر، اندیشه و حوزه حرکت است"، تصریح کرد: سیاست‌گذاران و مراکز تصمیم‌گیرنده برای مقابله،‌ باید پیکرشناسی مناسبی از دشمن در محیط‌های مختلف داشته باشند.

معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح ‌همچنین گفت: اسناد دهه 70 و 80 نشان می‌دهد که دشمنان با چه صراحتی از تغییر حکومت اسلامی سخن به میان می‌آورند و متاسفانه برخی مسئولان و لایه اجتماعی جامعه معتقد به تئوری توهم توطئه هستند.

سردار جزایری با بیان اینکه "دشمنان عملکرد جمهوری اسلامی ایران را برنمی‌تابند و مدام علیه نظام دست به اقدامات خصمانه می‌زنند"، افزود: امروز بسیاری از کشورها خودشان نیست به دشمنی با ایران اذعان دارند و تمام اسناد موجود است.

وی مهمترین استراتژی آمریکا را متوقف کردن ایران در گسترش انقلاب اسلامی در صورت لزوم بهره‌گیری از نیروی نظامی برشمرد و اضافه کرد: علت اصلی همه اقدامات خصمانه آمریکا و استکبار علیه ایران، ترس از گسترش اسلام ناب محمدی و وحدت مسلمانان با هم است، چراکه ‌جلوی چپاولگری ‌آنها‌ گرفته می‌شود.

جزایری با بیان اینکه "امام خمینی(ره) حد و مرز دشمن علیه انقلاب اسلامی را مشخص کرده‌اند"، گفت: امام خمینی می‌فرمایند ما چه بخواهیم و چه نخواهیم «صهیونیست‌ها»، «آمریکا» و «شوروی» در تعقیبمان خواهند بود تا «هویت دینی» و «شرافت مکتبی‌مان» را لکه‌دار کنند. بنابراین تا وقتی که هویت دینی و شرافت مذهبی بر کشور ایران حاکم است، دشمن ایران را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه "مقام معظم رهبری می‌فرمایند استکبار، اسلام و تفکر انقلابی ایران را بزرگترین مانع گسترش سیطره خود می‌داند و با توجه به نتیجه‌بخش نبودن راه‌های سخت‌افزاری به جنگ نرم متوسل شده است"، خاطرنشان کرد: دشمن به دنبال این است تا تفکر اسلام و انقلاب ایران نباشد‌.

معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح در ادامه به طرح‌ریزی دشمنان علیه ایران اشاره کرد و افزود: استکبار جهانی ریشه تمام مشکلاتشان را در هویت ایرانیان و باورهای مذهبی می‌دانند؛ بنابراین ‌برای از بین بردن و حتی کمرنگ کردن مظاهر اعتقادات ملت ایران برنامه‌های عملیاتی خود را اجرا می‌کنند ‌که در این مسیر به استفاده از تمامی ابزارها‌ بهره می‌گیرند‌.

جزایری از ترویج فرهنگ سطحی‌نگری و خرافه‌پردازی با تبلیغات معکوس در باب گسترش نفوذ جریان فکری متفکرین جوانگرا و نواندیش اسلامی را مهمترین راهبرد دشمنان علیه جوانان ایران اسلامی برشمرد و گفت: دشمنان با استفاده از هر ابزاری‌ فضای دین‌گرایی و اخلاق را در جامعه جوانان ایران هدف قرار داده‌اند، چراکه به خوبی می‌دانند جوانان اساسی‌ترین راهبرد برون‌رفت جمهوری اسلامی از چالش‌های متعددی نظیر جنگ و تحریم هستند‌.

‌معاون ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه "دشمنان به این مقوله هم اکتفا نمی‌کنند و وارد مباحث علمی شده‌اند"، تصریح کرد: از همین روست که مقام معظم رهبری روی مباحث علمی و فناوری تاکیدات فراوانی دارند؛ چراکه ایشان یکی از پایه‌های ایستادگی و مقاومت و پیشرفت و عبور از ‌پیچ تاریخی را توجه به علم و فناوری می‌دانند.

وی با بیان اینکه "در خارج از کشور دشمنان اتاق‌های فکر فراوانی روی نو‌اندیشی اسلامی و دگراندیشی تشکیل داده‌اند"، اظهار کرد: این در حالی است که وقتی در داخل کشور به این مسأله اشاره می‌شود، ‌برخی مسئولان به آن واکنش نشان داده و بی‌توجه از کنار آن رد می‌شوند.

جزایری، ضد‌انقلاب سنتی، گروه‌های تندروی قومی و مذهبی، تروریست‌ها، اراذل و اوباش سیاسی، نفوذی‌های دشمنان پنهان، غرب‌زدگان و شیفتگان غرب، افراد و گروه‌های جدا شده از انقلاب، جبهه معارض غرب و جبهه معارض عربی را از دشمنان انقلاب اسلامی برشمرد و اظهار کرد: باید راهبردها و تاکتیک‌های دشمنان را در این جبهه‌ها شناسایی و در برابر آن راهبردها و تاکتیک‌های خودمان را عملیاتی و اجرا کنیم، چراکه دشمنان مدام با برنامه‌های جدید در حال توطئه علیه ایران هستند.

وی در ادامه با اشاره به حوادث پس از انتخابات سال 88، گفت: فتنه 88 به عنوان بزرگترین بلا برای انقلاب اسلامی طی طول 30 سال گذشته است. بلایی که در جنگ، کودتاها، اقدامات تجزیه‌طلبانه و هشت سال جنگ تحمیلی بر کشور ‌اثر نداشت ولی در فتنه 88 یکجا بر ایران وارد آمد.

معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه "در دفاع مقدس انقلاب اسلامی را به جهان صادر کردیم و آبرو خریدیم، تاکید کرد: در جنگ‌های تجزیه‌طلبانه آموختیم که چگونه دفاع کنیم و در دفاع مقدس بسیاری از پدیده‌های ارزشی به وجود آمد.

جزایری با بیان اینکه "بزرگترین پیروزی در سال 88 به بزرگترین شکست توسط فتنه‌گران منجر شد"، افزود: در این سال از طرف مسئولان کوتاهی ‌و اهمال‌هایی ‌صورت گرفت و متأسفانه فتنه‌گران باقی مانده‌اند و هنوز هم فتنه‌انگیزی می‌کنند. فتنه‌گران با وقاحت هرچه تمام‌تر تا زمینه پیدا می‌کنند، مجدداً دشمنی‌های خودشان را بروز می‌دهند. قوه قضائیه بدون تحت تأثیر بودن باید با فتنه‌گران برخورد جدی کند.

معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح ‌مراکز تصمیم‌گیری، تئوری‌پردازان، مراکز پدیده‌شناسی، ایده‌پردازی، سیاست‌مداران و کارگزاران، مراکز پیاده‌سازی، مدیریت و اجرا و برنامه‏‌های کلی و پروژه‌های ‌راهبردی را ساختار کلی دشمن برشمرد.

وی، براندازی نرم‌، نافرمانی مدنی،‌ ایران محور شرارت‌، جذب نخبگان ایرانی‌، مقابله با ایران در دوران نو محافظه‌کاران، طراحی بمباران اتمی سایت‌های هسته‌ای ایران، تحریم‌های حوزه انرژی و تحریم‌ها علیه سپاه را از مهمترین اهداف و برنامه‌ها‌ی دشمنان علیه کشورمان برشمرد و گفت: رائول مارک گرچت تئوری‌پرداز آمریکایی می‌گوید ‌ایالات متحده باید تحریم‌های بیشتری علیه ایران اعمال کند تا منجر به تغییر رژیم شود، اما خود آنان می‌دانستند که‌ تحریم‌ها‌ مستقیماً به سقوط رژیم منجر نخواهند شد، ولی ‌ایالات متحده جهت مقابله با برنامه هسته‌ای ایران، گزینه ‌فشار را در دستور کار قرار داد ‌و در عین حال، ‌روی نقض حقوق بشر و نبود انتخابات قانونی و مشروع در ایران به طور گسترده‌ تمرکز کردند.

معاون ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه "یکی دیگر از راهبردی‌های آمریکا علیه ایران «اسلام‌ستیزی» است"، افزود: دشمنان بیشتر برنامه‌های مطالعاتی خود را در منطقه ‌حول محور «اسلام‌ستیزی» و مقابله با جریانات اسلامی قرار داده‌اند که‌ در این راستا ‌متزلزل کردن بنیادهای عقیدتی و ایدئولوژیکی اسلام در دستور کار آنان قرار گرفته است.

وی کمیته امور عمومی ‌آمریکا - اسرائیل، آیپک، بنیاد سوروس، مؤسسه آلبرت انیشتین، بنیاد اعانه ملی دموکراسی، مرکز بین‌المللی ویلسون، بنیاد بوش، مؤسسه هوور، مؤسسه پرس ناو، مرکز فرماندهی سایبر و بنیاد راکفلر، مؤسسه صلح آمریکا، مؤسسه یهودی امور امنیت ملی و هالیوود را از مهمترین مراکز طرح و برنامه علیه ایران برشمرد و تصریح کرد: آمریکا برای ‌ایجاد انقلاب ‌مخملی ‌در‌ ایران ‌بیش از 22 پروژه را اجرا کرد.

سردار جزایری ادامه داد: همچنین از طریق هالیود بیش از 70 فیلم ضد‌ایرانی، ده‌ها فیلم ضد‌اسلامی و صدها تولید ضد‌انسانی مغایر با پیام‌های رهایی‌بخش اسلام و ایران تولید کرده است.

وی با بیان اینکه "دشمنان بهترین راه مقابله با ایران‌ را فروپاشی از درون می‌دا‌نند‌ و ‌با اعمال فشارهای داخلی و بیرونی و کشاندن صحنه رویارویی ‌به داخل ایران به دنبال ضربه زدن به کشور هستند، گفت: دلیل این همه اقدامات خصمانه علیه به دلیل این است که جمهوری اسلامی ‌مانع تحقق منافع آمریکا در منطقه می‌شود.

جزایری، تضعیف سیاست‌های اقتصادی و دامن زدن به اختلافات درونی ایران را یکی دیگر از راهبردهای دشمنان علیه کشورمان نام برد و اظهار کرد: آمریکا ‌با پخش برنامه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای با محتوای هرزه به دنبال به انحراف کشاندن نسل جوان است و از طرفی جریان فرهنگ عامیانه غربی را به داخل ایران منتقل کند.

معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح، ترساندن ایران از طریق عملیات روانی و تهدید به حمله نظامی مستقیم‌ را نیز از دیگر راهبردهای استکبار جهانی علیه کشورمان برشمرد.

وی با بیان اینکه "جبهه استکبار برای نابودی ایران 10 فرمان شیطانی را طراحی کرده است"، از تضعیف و ناکارآمد‌سازی‌ رهبری، مدیران و نظام مدیریت در کشور به عنوان اولین فرمان نام برد و گفت: مرکز ثقل مدیریت نظام در برابر هجمه‌های نرم و سخت دشمن در نظام جمهوری اسلامی ایران، ولایت فقیه و جایگاه آن است‌ بنابراین دشمن در تمامی توطئه‌ها و طرح‌های خود تلاش کرده ‌در رهبری و مدیریت جامعه ایران اخلال ایجاد کرده و از این طریق جایگاه رهبری و مدیریت نظام را تضعیف کند.

جزایری اعتماد‌زدایی، مشروعیت‌زدایی، ایجاد بی‌ثباتی و ناپایداری سیاسی نظام را یکی دیگر از ده فرمان جبهه استکبار بیان کرد و گفت: دشمنان نظام پیوسته از دو جهت داخلی و خارجی تلاش کرده‌اند ثبات و مشروعیت نظام را تضعیف کنند‌.

معاون امور بسیج و تبلیغات دفاعی ستادکل رسانه‌سازی، رسانه‌گیری و ایجاد جنگ روانی و رسانه‌ای برای مسأله‌سازی و تسخیر اذهان جامعه هدف را از اهداف دشمنان علیه ایران دانست و تصریح کرد: دشمنان در این عملیات تبلیغی و رسانه‌ای با مسأله‌سازی و طرح مسایل متعدد، بزرگ‌نمایی آسیب‌ها و ارائه راست و دروغ‌های فراوان، نوعی عملیات نرم برای ایجاد تردید و سست کردن باورها و تغییر اذهان جامعه ایران را پیگیری می‌کنند.

وی هویت‌زدایی ایران از فرهنگ و باورهای اسلامی و ایجاد خوش بینی نسبت به غرب و ترویج فرهنگ و سبک زندگی‏ غربی را از دیگر فرمان‌های شیطانی استکبار برشمرد و اضافه کرد: غربی‌ها به خصوص صهیونیست‏ها، اسلام‌خواهی، باورهای دینی و ملی در ایران و ‌معنویت‏جویی در آموزه‏های مکتب تشیع را به عنوان نقطه کانونی قدرت نرم جمهوری اسلامی می‌دانند بنابراین‌ گسترش ابتذال و لمپنیسم در جامعه، تغییر ذائقه فرهنگی اجتماعی جامعه، جابه‌جایی ارزش‌ها، ترویج سبک زندگی غربی به جای مدل اسلامی و گسترش اباحه‌گری و سست کردن نظام خانواده را به طور جد در دستور کار قرار داده‌اند.

جزایری ایجاد گسست برای تضعیف سرمایه‏‌های اجتماعی، وحدت ملی، قدرت مرکزی و هویت‏بخشی به گروه های معارض را یکی دیگر از راهبردهای دشمن علیه ایران برشمرد و گفت: تشدید اختلاف‏های داخلی در تمام سطوح و تبدیل آن به نزاع‏های فرسایشی درون ملی به صورت اقتضایی و بهره‌گیری از مجموعه روش‌های نرم برای ایجاد گسست و بحران‌های اجتماعی و سیاسی با تمرکز بر مسایل اختلافی توسط دشمنان در داخل کشور پیگیری می‌شود.‌

سردار جزایری تضعیف فرهنگ ایثار و مقاومت، تخریب منابع قدرت دفاعی، امنیتی، انتظامی و حوزه اثر بازدارندگی آنها را مهمترین راهبرد دشمن در ایران داست و افزود: بنگاه‌های فکری و کلوپ‌های صهیونیستی‌ بر این باورند که جامعه ایران زمانی ضعیف و قابل مهار یا اضمحلال خواهد شد که منابع قدرت انقلابی آن نظیر روحانیت، نیروهای مسلح، پاسداران، بسیجیان و نهادها و گروه‌های کشوری حامی انقلاب و فرهنگ مقاومت تضعیف شوند.

معاون ستاد کل ‌نیروهای مسلح، القای ناامیدی، جداسازی نخبگان و علما از همدیگر و از نظام‌ و محدودسازی فعالیت‌های علمی و فناوری را از دیگر فرمان‌های شیطانی استکبار علیه ایران برشمرد و اظهار کرد: قرار دادن نخبگان در رویارویی با نظام و تشدید شکاف‌آزمایی و ارتباطی یا تقابل میان آنها و رایج کردن فضای یأس، ناامیدی و آشوب در جامعه و امنیتی کردن این رابطه در کشور و تلاش برای جداسازی مراجع، نخبگان، اقوام و اقلیت‏ها از نظام و گروه‏سازی‌های متعدد به طور در دستور کار دشمنان قرار گرفته است.

جزایری، تضعیف زیرساخت‏‌های فرهنگی و روانی تولید، شکستن مقاومت اقتصادی و ایجاد بی‏ثباتی در اقتصاد ملی را از مهمترین برنامه‌های استکبار برشمرد و اضافه کرد: غرب با این استراتژی‌ به عنوان اهرم فشار و محاصره فلج‌کننده استفده کرده و ضمن رواج دادن فرهنگ مصرف‌زدگی و جلوگیری از تولید و رونق بازار کالاهای ایرانی و ترویج واردات بی‌رویه، به صورت هم زمان تشدید تحریم‏‌ها، اعمال فشار و ایجاد ناپایداری اقتصادی در ایران توأم با تهدید مستمر، محدودسازی ارتباطات و تضعیف هم‏پیمانان ایران را در دستور کار قرار داده است.

وی تهدیدنمایی ایران برای صلح و امنیت جهانی و ایجاد انزوای بین‌المللی و اجماع جهانی علیه ایران را از برنامه‌های اخیر دشمنان برشمرد و تصریح کرد: ‌غرب با ارائه‌ چهره‌ای مخوف از اسلام و جمهوری اسلامی در نزد افکار عمومی جهان، ‌معرفی ایران به عنوان محور تروریسم و شرارت در منطقه، تلقین ایجاد اجماع جهانی بر ضد ایران و ‌القای خطرناک بودن ایران برای صلح و امنیت جهان به دنبال تخریب چهره اسلام و ایران در جامعه جهانی است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح در پایان ایران‌ستیزی، شیعه‌ستیزی و جداسازی ایران از کشورهای اسلامی و تأثیرگذار را از برنامه های دشمنان نام برد و گفت: نظام صهیونیستی، وحدت و همگرایی در جهان اسلام ‌آن هم با محوریت ایران را بزرگترین خطر برای خود می داند‌ و با توجه به اینکه مردم مسلمان آزادی‏خواه، گروه‌های انقلابی و کشورهای مستقل در جهان اسلام همیشه برای انقلاب یک حامی و پشتیبان بوده‌‏اند، دشمن تلاش جدی دارد تا با تضعیف و قطع ارتباط آنها با جمهوری اسلامی ایران و ایجاد اختلاف بین ایران و دیگر کشورهای اسلامی از گسترش شیعه و نظرات شیعی جلوگیری کند.

انتهای پیام

کد N248285