یک سایت تحلیلی ترکیه:

بندر بن سلطان به خاطر سیاستهایش درباره ایران،‌ سوریه و روسیه برکنار شد

سیاسی

یک سایت خبری ترکیه در تحلیلی نوشت: بندر بن سلطان به دلیل اتخاذ سیاستهای مغایر با سیاستهای آمریکا درباره ایران، سوریه و روسیه برکنار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت تحلیلی دنیا بولتن نوشت: در هنگام برکناری بندر بن سلطان از وزارت اطلاعات عربستان سعودی ادعاهای مختلفی درباره این برکناری مطرح شد اما یکی از ادعاهای مهم و نزدیک به واقعیت این است که بندربن سلطان به دلیل اتخاذ سیاستهای مغایر با علایق و مواضع آمریکا در قبال ایران، سوریه و پوتین کنار گذاشته شد.

این سایت تحلیلی با اشاره به امضای توافق ژنو میان ایران و 1+5 در مذاکرات هسته‌ای نوشت: همواره ایران به عنوان یک چالش بزرگ در منطقه به شمار می‌رفت اکنون در نتیجه مذاکرات هسته‌ای و توافق ژنو توانست از برخی تحریم‌ها و فشارها رهایی یابد،‌دیگر گزینه نظامی علیه این کشور که در سالهای گذشته تنها به صورت لفظی مطرح بود اکنون به طور کامل از میز مذاکرات برداشته شده است و این مساله چندان خوشایند عربستان سعودی نیست.

به نوشته این سایت تحلیلی ترکیه،‌ بندر بن سلطان فشارهای دولت و کنگره آمریکا به سمت روسیه متمایل شده بود و به دنبال جایگزینی برای خود بود بر همین اساس چهار بار با ولادیمیر پوتین رییس جمهور دیدار کرده و در سفر خود به مسکو با مقامات عالیرتبه و مسوولان نظامی این کشور دیدار و گفت‌وگو کرده است.

انتهای پیام

کد N248172