سازمان اطلاعات ترکیه انتقال دهنده اصلی موشک‌های آمریکایی به شورشیان سوری

سیاسی

روزنامه آیدنلیک ترکیه در خبری اعلام کرد که سازمان اطلاعات ترکیه در انتقال موشک‌های آمریکایی تاو به شورشیان سوریه مشارکت داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه ترکیه‌ای آیدن لیک، در این گزارش فاش کرد موشک‌های آمریکایی نوع تاو که برای اولین بار اوایل ماه آوریل جاری توسط گروه‌های شورشی مسلح در سوریه استفاده شد، با کمک سازمان اطلاعات ترکیه و با همکاری سلیم ادریس از مسئولان ارتش آزاد سوریه به مخالفان منتقل شد.

این روزنامه نوشت: سازمان اطلاعات ترکیه از طریق سلیم ادریس که در شهر استانبول فعالیت می‌کند، این موشک‌های پیشرفته ضد تانک را به گروه موسوم به جنبش کمربند تروریستی در شهر ادلب تحویل داده است.

روزنامه مذکور همچنین به نقل از منابع امنیتی نوشت: ادریس که پیشتر از ریاست شورای نظامی ارتش آزاد سوریه برکنار شده گروهی تروریستی و مسلح تحت عنوان "جنبش کمربند تروریستی" را تاسیس کرد و در حال حاضر هماهنگ با سازمان اطلاعات ترکیه به فعالیت مشغول است.

بنا به گفته منابع مذکور پنج گروه که هر گروه متشکل از دو مربی آموزشی است، نحوه استفاده از موشک‌های تاو در پایگاه‌های موجود در ادلب را بر عهده دارند و موشک‌های پیشرفته آمریکایی به آنها تحویل داده شده است.

پیشتر اخباری مبنی بر استفاده مخالفان سوری از موشک‌های ضد تانک پیشرفته آمریکایی مخابره شده بود که بر اساس آن مخالفان نزدیک به 20 بار از این نوع موشک در مناطق مختلف سوریه استفاده کرده‌اند و در هر 20 شلیک نیز موشک‌های مذکور توانسته‌اند اهداف خود را منهدم کنند.

انتهای پیام

کد N248033