انتخابات عراق در ایران

سفیر عراق در ایران: امیدواریم شاهد مشارکت حداکثری عراقی‌ها باشیم

انتخابات عراق

سفیر عراق در ایران اظهار امیدواری کرد مشارکت عراقی‌های مقیم ایران در انتخابات پارلمانی چشمگیر باشد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجید الشیخ سفیر عراق در تهران صبح روز یکشنبه در آغاز رای‌گیری برای انتخابات پارلمانی عراق در ایران و با حضور در محل اخذ رای در ورزشگاه شهدای دولت آباد در جمع خبرنگاران در پاسخ به اینکه فکر می‌کنید مشارکت عراقی‌های مقیم ایران در این انتخابات چه اندازه باشد؟ گفت: ما امیدواریم شاهد مشارکت حداکثری عراقی‌ها باشیم.

وی در پاسخ به ایسنا مبنی بر اینکه برگزاری انتخابات پس از خروج آمریکا از این کشور را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ اظهار کرد: این اولین انتخاباتی نیست که بعد از خروج آمریکایی‌ها برگزار می‌شود بلکه یک انتخابات دیگر بعد از خروج آمریکایی‌ها در عراق برگزار شده است. قطعا روند دموکراسی و آزادی در عراق نقش بزرگی در اجرای این انتخابات دارد.

الشیخ ادامه داد: این آزادی واقعی است که عراقی‌ها بتوانند نظر خود را درباره اعضای پارلمان و دولت بدهند در واقع این ملت عراق است که می‌خواهد حکومت و دولت آینده عراق را تعیین کند.

وی خاطر نشان کرد: ما فکر می‌کنیم مشارکت مردم در این انتخابات بیش از انتخابات‌های گذشته باشد.

وی درباره برگزاری انتخابات پارلمانی در ایران برای عراقی‌های مقیم و همکاری مسوولان ایرانی اظهار کرد: این همکاری در همه زمینه‌ها بسیار خوب بوده است همچنین در مراحل انتخاب مراکز رای‌گیری و دفتر انتخابات و تسهیل ورود و خروج تجهیزات برگزاری انتخابات همکاری بسیاری خوبی از سوی مقامات ایرانی صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا، نمایندگان دفاتر مجلس اعلای عراق و نیز منطقه کردستان عراق هنگام حضور سفیر این کشور در محل اخذ رای حضور داشتند.

انتهای پیام

کد N247769