تشریح جزئیات هجدهمین دوره مسابقات سراسری مدیحه‌سرائی، اذان و ابتهال

قرآن کريم,سازمان اوقاف

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: هجدهمین دوره مسابقات سراسری مدیحه‌سرائی، اذان و ابتهال از 9 تا 15 اردیبهشت‌ماه با شرکت 510 نفر از خواهران و برادران در شهر آبادان برگزار می‌شود.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: هجدهمین دوره مسابقات سراسری مدیحه‌سرائی، اذان و ابتهال از 9 تا 15 اردیبهشت‌ماه با شرکت 510 نفر از خواهران و برادران در شهر آبادان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ولی یاراحمدی در نشست خبری تشریح تشریح جزئیات و برنامه‌های هجدهمین دوره مسابقات سراسری مدیحه‌سرائی،‌ اذان و ابتهال با بیان این خبر اظهار کرد: سازمان اوقاف با بازشناسی ابعاد متفاومت مسابقات قرآنی درصدد آن است که این مسابقات رشد کمی و کیفی داشته باشد.

وی ادامه داد: در این مسابقات، اذان ششمین دوره آن است و ابتهال پنجمین دوره آن که در روزهای دهم و یازدهم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود و در روز جمعه بخش فینال مدیحه‌سرایی را داریم که در سینما نفت این شهر برگزار می‌شود.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: افتتاحیه مسابقات خواهران در روز شنبه 13 اردیبهشت ماه است و خواهران در بخش ابتهال و مدیحه‌سرایی فعالیت می‌کنند و در روز دوشنبه پانزدهم مراسم فینال مسابقات خواهران برگزار می‌شود.

یاراحمدی اظهار کرد: یکی از محورهای مهم و ماموریت سازمان اوقاف برگزاری این چنین مسابقاتی است و رسالت متقابل رسانه‌ها انعکاس مطلوب این مسابقات است چراکه این رسانه‌ها هستند که می‌توانند تنور مسابقات را داغ کنند.

وی افزود: امسال که سال فرهنگ و اقتصاد نامگذاری شده تلاش می‌کنیم که با تکیه بر مفاهیم قرآنی سطح فرهنگی مردم را بالا ببریم و فراموش نکنیم که نیمی از افرادی که در این مسابقات شرکت می‌کنند جوانان هستند و چه بهتر که آنها بهار عمر خود را با قرآن سپری کنند و قرآن می‌تواند در زندگی آنها تاثیرگذار باشد.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان کرد: شهر آبادان در این مسابقات در حوزه برادران میزبان 40 گروه از 31 استان است که 35 نفر آنها مبتهل و 32 نفر موذن برتر هستند که جمع شرکت‌کنندگان برادر 310 نفر هستند. از یک سری از استان‌ها بیش از یک گروه انتخاب کرده‌ایم چرا که آنها استقبال زیادی کرده‌اند و سهمیه آنها را بیشتر کرده‌ایم.

یاراحمدی افزود: در بخش خواهران نیز 24 گروه داریم که پنج گروه آنها مدیحه‌سرا هستند و مابقی در بخش ابتهال فعالیت دارند و جمع شرکت کننده خواهران جمعا 200 نفر هستند.

به گفته وی در سال گذشته مرحله اذان و ابتهال رشد قابل توجهی داشته است و یکی از ویژگی‌های این مسابقات این است که گروه‌هایی که در سال گذشته به مرحله نهایی رسیده‌اند دیگر از مرحله استانی حذف شدند تا سایر گروه‌ها بتوانند راحت‌تر فعالیت کنند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: ما شهر آبادان را برای برگزاری این مسابقات انتخاب کرده‌ایم چرا که این شهر، شهر حماسه و ایثار است و امیدواریم که جوانان ما با کسب معرفت از جوانان گذشته این مرز و بوم بتوانند در عرصه‌های قرآنی فعالیت‌های زیادی داشته باشند.

یاراحمدی در ادامه افزود: از جمله برنامه‌هایی که برای این مسابقات داریم زیارت از قدمگاه شهدای شلمچه است تا جوانان ما بتوانند در مسیر فعالیت‌های قرآنی علاوه بر زیباخوانی،‌ عمل به قرآن را نیز یاد بگیرند.

وی در پایان توضیح داد: اینکه ما شهر آبادان را انتخاب کردیم به دلیل آن بود که از طرف خود مسئولان برای ما دعوت‌نامه آمد و درخواست میزبانی داشتند و آنها امکانات خوبی را برای برگزاری این مسابقات درنظر گرفته‌اند و حضور مقام معظم رهبری در نوروز سال 93 در این استان به ما یادآوری کرد که به گذشته خود برگردیم و همواره از جوانان زمان جنگ یاد کنیم.

انتهای پیام

کد N247751