راشد الغنوشی: تونسی‌ها مخالف عادی سازی روابط با اسرائیل هستند

سیاسی

در پی سفر هیات گردشگری اسرائیلی به تونس راشد الغنوشی اعلام کرد که تونسی‌ها بر سر عدم عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی توافق نظر دارند.

در پی سفر هیات گردشگری اسرائیلی به تونس راشد الغنوشی اعلام کرد که تونسی‌ها بر سر عدم عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی توافق نظر دارند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه عربستانی الرای الیوم، راشد غنوشی، رهبر جنبش اسلام‌گرای النهضة خاطرنشان کرد: ما تونسی‌ها همگی بر سر عدم عادی سازی روابط با اسرائیل توافق نظر داریم. مساله عادی سازی روابط با اسرائیل در تونس مساله جدیدی نیست و این مساله از دیرباز مطرح بوده است.

وی تصریح کرد: دولت‌های تونسی چه قبل از انقلاب و چه پس از انقلاب در تعامل با این مساله روشی را در پیش گرفتند که باید بدون هیچ کم و زیادی این روش در پیش گرفته شود، اما رهبر جنبش اسلامگرای النهضة به ماهیت این روش هیچ اشاره‌ای نکرد.

روابط سیاسی و اقتصادی میان رژیم صهیونیستی و تونس که این رژیم را به رسمیت نمی‌شناسد وجود ندارد.

پیشتر رسانه‌های تونسی گزارش دادند که یک هیات گردشگری اسرائیلی 61 نفره با مجوز مشاور وزیر کشور در امور امنیتی وارد تونس شده‌اند.

آمال کربول، وزیر گردشگری تونس نیز از تصمیم استیضاح وی از سوی شورای موسسان قانون اساسی تونس که در خصوص اجازه به گردشگران اسرائیلی برای ورود به تونس مطرح شده است، استقبال کرد.

مهدی جمعه، نخست وزیر تونس نیز اعلام کرد که از استیضاح دو وزیر در دولت وی که در ورود گردشگران اسرائیلی به تونس نقش داشتند، حمایت می‌کند.

انتهای پیام

کد N247557