رژیم صهیونیستی:

ابومازن تیر خلاص را به مذاکرات سازش شلیک کرد

آفریقا و خاورمیانه

رژیم صهیونیستی با انتشار بیانیه ای در پاسخ به اظهارات اخیر رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، با اشاره به توافق صورت گرفته میان فتح و حماس اعلام کرد: ابومازن تیر خلاص را به مذاکرات سازش شلیک کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسکای نیوز، رژیم صهیونیستی در واکنش به اظهارات اخیر "ابومازن" رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین با انتشار بیانیه ای کوتاه اعلام کرد: ابومازن "تیر خلاص" را به مذاکرات صلح شلیک کرده است.

در این بیانیه ضمن اظهار خشم از تحقق توافق اخیر میان فتح و حماس، از جنبش مقاومت اسلامی با عنوان گروهی خشونت طلب یاد شده که قصد براندازی و نابودی رژیم اسرائیل را دارد.

رژیم صهیونیستی در ادامه اعلام کرد: ابومازن با اینکه می داند اسرائیل با هیچ کدام از شروط وی موافقت نخواهد کرد، بار دیگر بر آنها پافشاری می کند.

ابومازن روز گذشته در جمع اعضای کمیته مرکزی جنبش آزادیبخش فلسطین اعلام کرد: دولتی که براساس توافق آشتی میان فتح و حماس تشکیل خواهد شد، اسرائیل را به رسمیت خواهد شناخت.

وی ضمن اذعان به تشکیل دولت جدید وحدت ملی فلسطین در آینده نزدیک، اعلام کرد: دولت جدید تمام تعهدات بین المللی را خواهد پذیرفت.

خاطرنشان می شود رهبران جنبش فتح و حماس اخیرا طی نشستی درباره تشکیل دولت وحدت ملی به توافق رسیدند و این اقدام باعث برانگیخته شدن خشم رژیم صهیونیستی و اعلام پایان مذاکرات سازش از سوی این رژیم شد.