لاریجانی: طرف غربی عاقلانه برخورد کند،رسیدن به توافق نهایی با ایران دور از دسترس نیست

مذاکرات هسته ایران با 5 بعلاوه 1,علی لاریجانی,فرانسه

فیلیپ مارینی، رییس کمیسیون امور مالی فرانسه با دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرآنلاین، لاریجانی در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به خاطره خوب ملت ایران از اقدام فرانسه نسبت به پذیرش امام خمینی (ره) در سال‌های قبل از انقلاب اسلامی ایران گفت: تلقی ملت ایران از فرانسه در طول سال‌های بعد از انقلاب اسلامی ایران در اثر برخی مواضع و اقدامات رهبران فرانسه دچار فراز و نشیب‌های زیادی شده است.

وی افزود: نوع مواضع اتخاذ شده توسط مقامات فرانسوی در مذاکرات هسته‌ای ایران که بعضا منطبق بر واقعیت‌ها نبوده است؛ تاثیر قابل ملاحظه بر نگرش مردم ایران نسبت به فرانسه داشته است.

لاریجانی همچنین گفت: اگر طرف‌های مذاکره‌کننده غربی با مساله هسته‌ای ایران به نحو عاقلانه و با ابتکارات روشن برخورد کنند رسیدن به توافق نهایی دور از دسترس نمی‌باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آنچه در سوریه می‌گذرد، گفت: جمهوری اسلامی ایران از شروع بحران سوریه استفاده از راه‌حل‌های سیاسی را علاج پایان دادن به هرج و مرج‌های اتفاق افتاده در این کشور می‌دانسته و از تعیین سرنوشت سوریه به وسیله مردم این کشور استقبال کرده است.

بنا به گزارش ایسنا فیلیپ مارینی رییس کمیسیون امور مالی فرانسه نیز در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خرسندی از سفر هیات پارلمانی فرانسه به ایران گفت: ما معتقدیم که درک ویژگی‌های ایران به عنوان کشوری تاثیرگذار در منطقه در فهم مسائل منطقه و جهان نقش بسزایی دارد.

فیلیپ مارینی با اشاره به بازدیدهایی که هیات فرانسوی از پروژه‌های صنعتی و اقتصادی کشورمان داشته، گفت: هیات ما از نزدیک با تجار و کارآفرینانی ملاقات داشت که توانسته‌اند در شرایط ظالمانه و تحت تحریم‌های شدید بین‌المللی، راهکارهای مناسبی برای تولید و فعالیت پیدا کنند.

وی در پایان گفت: مسلما اوضاع اقتصادی و سیاسی ایران با آنچه در تبلیغات رسانه‌های غربی منعکس می‌شود، متفاوت است.

این دیدار بعداز ظهر روز شنبه انجام شده است.


23/220

 

کد N247498