یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی برگزار می‌شود

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی خبر داد و گفت: دبیر این جشنواره طی هفته جاری معرفی می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی مرادخانی در گفت‌و‌گویی با اعلام این خبر گفت: تئاتر از ابتدای جشنواره‌های فرهنگی هنری امام رضا(ع) جزو برنامه‌های این جشنواره بوده است.

وی ادامه داد: تاکنون از سال 1382 تا 1391، 10 دوره از این جشنواره برگزار شده است، اما سال گذشته این جشنواره برگزار نشد.

مرادخانی افزود: به گفته آقای جعفری دبیر جشنواره امام رضا(ع)، عدم برگزاری جشنواره تئاتر رضوی در سال گذشته باعث شد تا اهالی تئاتر بارها برگزاری این جشنواره را خواستار شوند که خوشبختانه توسط هیئت مدیره جشنواره امام رضا(ع) تصویب شده و با برگزاری آن موافقت شده است.

وی در پاسخ به این سوال که دبیری یازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی بر عهده چه کسی است؟ پاسخ داد: ان‌شاءالله طی هفته جاری دبیر این جشنواره معرفی می‌شود.

مرادخانی در پایان خاطرنشان کرد: جشنواره تئاتر رضوی به میزبانی خراسان شمالی در شهر بجنورد برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، سه دوره ابتدایی جشنواره تحت عنوان «تئاتر دینی» برگزار شده و سپس به «تئاتر رضوی» تغییر نام داده است. این جشنواره تاکنون یک دوره در اصفهان، سه دوره در تهران و شش دوره در خراسان شمالی برگزار شده است.

بیشترین مشارکت گروه‌های نمایشی در سال 1387 با ارائه 403 اثر انجام گرفته است. در آخرین دوره جشنواره تئاتر رضوی نیز از میان 148 متن نمایشی پذیرفته شده در دبیرخانه جشنواره، 9 اثر برگزیده شده‌اند.

انتهای پیام

کد N247416