در ایلام انجام شد

آزادی 9 زندانی جرائم مالی غیرعمد

زندان

رییس زندان مرکزی ایلام از آزادی 9 زندانی جرائم مالی غیرعمد خبر داد.

رییس زندان مرکزی ایلام از آزادی 9 زندانی جرائم مالی غیرعمد خبر داد.

علی جابری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه ایلام، اظهار کرد: تعداد 9 نفر از زندانیان که به دلیل جرائم مالی در زندان مرکزی ایلام محبوس بودند با پرداخت بدهی توسط بنیاد تعاون کشور آزاد شدند.

وی کمک به همنوع و دستگیری از نیازمندان را از اخلاق حسنه و مورد تاکید دین مبین اسلام دانست و افزود: امیدواریم با یاری مسئولان و خیرین شرایط آزادی مددجویان جرائم غیرعمد و محکومیت‌های مالی زندان‌های استان فراهم شود.

جابری با بیان اینکه آزادی زندانیان جرائم غیرعمد که به واسطه مسائل مالی در زندان بسر می‌برند می‌تواند امیدواری و دلبستگی خانواده این افراد را به نظام افزایش دهد، خاطرنشان کرد: بسیاری از ارگان‌ها و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی می‌توانند در زمینه پیشگیری از وقوع جرم در جامعه نقش بسزایی داشته باشند و در این بین فراهم کردن شرایط برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از وقوع و تکرار جرم در جامعه می‌کاهد.

رئیس زندان مرکزری ایلام تصریح کرد: وقتی فردی را از زندان آزاد می‌کنیم در اصل یک خانواده و به دنبال آن جامعه را از بسیاری از مشکلات اقتصادی، روحی و روانی نجات داده‌ایم.

وی در ادامه کمبود اعتبار را مهمترین عامل عدم بهره‌برداری از پروژه جدید زندان مرکزی ایلام دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر به علت عدم اختصاص اعتبار این پروژه با توجه به مشکل شدید فضای فیزیکی در این زندان به صورت نیمه تمام مانده است.

انتهای پیام

کد N247363