دیدار سفیر ایران در اسلوونی با رییس اتاق بازرگانی این کشور

مرتضی درزی رامندی، سفیر کشورمان در لوبلیانا با سامو خریبار میلیچ، رییس اتاق بازرگانی و صنایع اسلوونی در لوبلیانا دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار که آخرین وضعیت مناسبات تجاری ایران و اسلوونی و راه‌های گسترش بیش‌تر همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور و هم‌چنین سفرهای آتی مسوولان اتاق بازرگانی و هیات‌های تجاری اسلوونی به ایران مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. رامندی زمینه‌های بالقوه برای همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور را با توجه به ظرفیت‌های موجود دو طرف، فراتر از میزان فعلی دانست و فضا را برای افزایش همکاری‌ها مناسب توصیف کرد.

در این ملاقات که فرنک کواچ، دبیر مجمع تجاری ایران و اسلوونی نیز حضور داشت، خریبار، رییس اتاق بازرگانی اسلوونی بر علاقمند کشورش برای بسط مناسبات تهران – لوبلیانا، بویژه در حوزهای اقتصادی، تجاری و بازرگانی تاکید کرد.

وی با اشاره به حجم مبادلات، آمادگی اتاق بازرگانی اسلوونی را برای تسهیل ارتباطات میان تجار و شرکت‌های اسلوونی با طرف‌های ایرانی در جهت ارتقای همکاری‌ها و سطح مبادلات اعلام کرد.

سفیر کشورمان هم‌چنین در نشستی جداگانه با حضور یانکو وبر، رییس پارلمان اسلوونی، آلش کانتاروتی، رییس همکاری‌های بین‌المللی اتاق بازرگانی، مسوولان وزارت امور خارجه و صاحبان صنایع و نمایندگان شرکت‌های اسلوونی در محل اتاق بازرگانی و صنایع این کشور، درباره همکاری‌های پارلمانی، اقتصادی و بازرگانی دو کشور و برنامه‌های آتی در این ارتباط رایزنی و تبادل نظر کرد.

انتهای پیام

کد N246711