محکومیت 13عضو اخوان المسلمین مصر به حبس 5 تا 40 سال

مصر,دادگاه

تهران- ایرنا- دادگاه جنایی مصر با صدور حکمی 13 عضو اخوان المسملین را به 5 تا 40 سال حبس محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری یونایتد پرس، دادگاه جنایی ˈالمنیاˈ در مصر به ریاست ˈسعید یوسفˈ با صدور حکمی 13 تن از اعضای اخوان المسلمین را به اتهام مقاومت در برابر مسوولان و مقامات، به کار گیری خشونت و پیوستن به گروهی غیر قانونی که هدفش بر هم زدن امنیت و ثبات کشور است، به حبس از 5 تا 40 سال محکوم کرد.

بر اساس این گزارش تعداد بازداشت شده گان 17 تن بوده است که دادگاه پس از انجام تحقیقات لازم 4 تن از آنها را به دلیل نقش نداشتن در این حوادث، تبرئه کرد.

بر این اساس ، دادگاه استیناف ˈجنحهˈ واقع در شهرک نصر در شمال قاهره نیز، 54 تن از اعضای اخوان الملسلمین را برای بازجویی به دلیل دست داشتن در حوادث خشونت آمیز دانشگاه الازهر این کشور به مدت 45 روز بازداشت کرد.

‫بر اساس این گزارش، دادستانی مصر متهمان را به برگزاری تجمعات اعتراض آمیز ، داشتن سلاح سرد ، ارعاب دانشجویان و پیوستن به یک گروه تروریستی مسلح که هدفش برهم زدن صلح وامنیت عمومی است، متهم کرده است.

دانشگاه الازهر و سایر دانشگاه ها و مناطق مصر چندین ماه است که شاهد اقدامات خشونت آمیز و درگیری میان اعضای اخوان المسملین و جریان های تندرو حامی محمد مرسی رییس جمهور بر کنار شده این کشور از یک سو با مخالفان مرسی و نیروهای امنیتی است که در نتیجه این اقدامات خشونت آمیز شماری کشته و زخمی شدند و خسارت هایی نیز به اموال عمومی وارد شده است.

مترجمام**9329**1010
کد N246688