دیدار وزیر خارجه و تجارت برونئی با ظریف

پهین داتو، وزیر دوم در امور خارجی و تجارت برونئی که در راس هیاتی به تهران سفر کرده است ، صبح امروز (شنبه) با دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد و در خصوص روند توسعه و گسترش روابط گفت‌وگو و تبادل نظر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با ابراز خرسندی از روابط خوب سیاسی بین دو کشور، ابراز امیدواری کرد با تداوم سفرهای متقابل مقامات عالی‌رتبه و برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی شاهد توسعه و گسترش بیش از پیش روابط اقتصادی دوجانبه و هم‌چنین همکاری‌های دو کشور در سازمان‌های منطقه‌یی و بین‌المللی باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های گسترده و متعددی برای همکاری و توسعه روابط بین جمهوری اسلامی ایران و برونئی در حوزه‌های متنوع اقتصادی، تجاری، بازرگانی و انرژی در ابعاد دوجانبه و منطقه‌یی در دو منطقه مهم خلیج فارس و جنوب شرق آسیا وجود دارد که نیازمند برنامه‌ریزی و اجرایی کردن توافقات است.

ظریف در بخش دیگری از این دیدار افراط‌گرایی و تروریسم را چالش مهم فراروی کشورهای جهان در مناطق مختلف از جمله در برخی از کشورهای اسلامی دانست و با اشاره به تصویب ابتکار روحانی، رییس‌جمهور کشورمان درباره جهان عاری از خشونت و افراط‌گرایی، همکاری و تعامل تنگاتنگ بین کشورهای موثر را تنها راه دستیابی به ثبات و امنیت پایدار به‌عنوان زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت اقتصادی در مناطق مختلف دانست.

پهین داتو لیم، وزیر امور خارجه برونئی نیز در این دیدار که محمد یاسمین حاجی عمر، وزیر انرژی این کشور نیز حضور داشت، ضمن ابراز خرسندی از سفرش به تهران و دیدار با ظریف، از مذاکرات خود با مقامات ایرانی ابراز رضایت کرد.

وزیر امور خارجه برونئی هم‌چنین با اعلام آمادگی کشورش برای توسعه و گسترش همه جانبه روابط با ایران به‌خصوص در عرصه‌های اقتصادی، تجاری و بازرگانی، ابراز امیدواری کرد در سایه پیگیری‌ها و سفر مقامات عالی‌رتبه دو کشور شاهد جهشی در سطح روابط باشیم.

وی هم‌چنین با ابراز خرسندی از روند مذاکرات بین کشورمان و گروه 1+5، ابراز امیدواری کرد این مذاکرات در راستای تحقق منافع کشور و مردم ایران با موفقیت پیش برود.

او با اعلام حمایت کشورش از ابتکار رییس‌جمهور کشورمان درباره جهان عاری از خشونت و افراط‌گرایی، این موضوع را نیاز همه کشورها در مناطق مختلف جهان در راستای تثبیت صلح و آرامش در جهان دانست و بر همکاری و تعامل کشورهای موثر و معتدل اسلامی برای تحقق این ایده مهم تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N246533