کرملین: تماس های مستقیم پوتین- اوباما قطع نشده است

پوتین,اوکراین

تهران-ایرنا- کاخ کرملین روز شنبه اعلام کرد که روسای جمهور روسیه و آمریکا به دلیل تشدید بحران اوکراین تماس هایشان را متوقف نکرده اند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا،ˈدیمیتری پسکوفˈ سخنگوی کرملین به یکی از رسانه های روسیه گفت: مذاکرات و رایزنی ها میان ولادیمیر پوتین و باراک اوباما روسای جمهوری روسیه و آمریکا به طور معمول ادامه دارد. مذاکرات قبلی میان این دو رئیس جمهوری چند روز پیش انجام شده بود.

این مقام کرملین یادآورشد: در این مقطع زمانی اختلاف نظر های زیادی میان روسیه و آمریکا وجود دارد بنابراین مذاکرات در برخی مواقع سخت است اما با این حال ارتباطات میان اوباما و پوتین ادامه دارد.

پیشتر برخی از رسانه های غربی گزارش داده بودند که پوتین و اوباما به دلیل بحران فعلی در اوکراین تماس های مستقیم شان را قطع کرده اند.

این در حالی است که رهبران گروه 7 کشور صنعتی نیز جمعه شب توافق کردند تا تحریم های بیشتری را علیه روسیه به دلیل انجام نشدن اقدامات در راستای کاهش تنش ها در اوکراین تشدید کنند.

آرسنی یاتسنیوک نخست وزیر اوکراین نیز روسیه را به نقض توافق نامه ژنو برای حل بحران اوکراین متهم کرد و از جامعه جهانی خواست تا در راستای اقدامات برای تضمین صلح و ثبات در جهان متحد باشند.

نخست وزیر اوکراین همچنین روسیه را به تلاش برای وقوع جنگ جهانی سوم با اشغال بخش هایی از اوکراین متهم کرد.

وی درسخنانی خطاب به وزیران دولت این کشور افزود: جهان هنوز جنگ دوم جهانی را فراموش نکرده است اما روسیه می خواهد جنگ سوم جهانی را آغاز کند. اقدامات و درگیری های نظامی به رویارویی گسترده ای در اروپا منجر خواهد شد.

مترجمام**9234**1010
کد N246405