نبیه بری: برای تعیین سرنوشت پرونده امام موسی صدر گامی تاریخی برداشته ایم

لبنان,لیبی

بیروت – ایرنا – « نبیه بری » رییس مجلس نمایندگان لبنان و رییس جنبش شیعی امل با اعلام اینکه لبنان و لیبی در خصوص پیگیری پرونده امام موسی صدر و دو همراهش یادداشت تفاهم امضا کرده اند، آن را « گامی تاریخی» برای تعیین سرنوشت این پرونده خواند.

به گزارش ایرنا ، نبیه بری روز شنبه با « صدرالدین الصدر»، « رائد شرف الدین» و قاضی « حسن الشامی» هماهنگ کننده قضایی با مقامات لیبی در خصوص پرونده ناپدید شدن امام موسی صدر و دو همراهش در لیبی دیدار کرد.

رییس مجلس لبنان بعداز این دیدار گفت: در باره گامی تاریخی که سرانجام در خصوص قضیه ناپدید شدن امام موسی صدر و همراهانش به آن دست یافتیم، تبادل نظر کردیم.

نبیه بری این گام بزرگ را امضای یادداشت تفاهم بین دوطرف لبنانی و لیبیایی و نتیجه دو سال کامل تماس ها ، ارتباط ها و تلاش های گسترده خواند.

وی تصریح کرد: در این دیدار مفاد یادداشت تفاهم و وظایف طرف لبنانی در همه اقدامات و تحقیقات و آنچه را که باید برای رسیدن به نتیجه مورد انتظار یعنی آزادی امام موسی صدر و همراهان وی و بازگشت سالم به لبنان بررسی شد.

رییس جنبش شیعی امل با توجه به همکاری مقامات لیبی از طریق امضای این یادداشت تفاهم ابراز امیدواری کرد که این توافق به فوریت اجرا و در همه زمینه ها بطور کامل پیگیری شود.

امام موسی صدر که موسس جنبش شیعی امل در لبنان است درماه اوت سال 1978 و در جریان یک سفر رسمی در طرابلس پایتخت لیبی ‏با دو همراهش ناپدید شدند.‏

امام موسی صدر به همراه «محمد یعقوب» و «عباس بدرالدین» 2 نفر از همراهانش قرار بود در این سفر با مقام های ‏لیبی دیدار کنند.‏

خاورم ** 1324
کد N246353