اوباما حکومت کره شمالی را مطرود خواند/ هشدار آمریکا درباره تحریم پیونگ یانگ

آسیا اقیانوسیه

افزایش فعالیت‌ های کره شمالی در سایت زیرزمینی خود و هشدار اوباما درباره تحریم پیونگ یانگ از جمله خبرهای مرتبط با شبه جزیره کره است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، در پی انتشار گزارشها درباره بازداشت یک شهروند آمریکایی، باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا امروز شنبه در کره جنوبی در جمع نیروهای آمریکایی مستقر در سئول ضمن مطرود خواندن حکومت کره شمالی اعلام کرد که پافشاری این کشور برای دستیابی به تسلیحات هسته ای باعث انزوای بیشتر می شود.

این رسانه غربی همچنین گزارش داد که آخرین تصاویر ماهواره‌ ای از افزایش فعالیت‌ها در سایت هسته‌ ای کره‌ شمالی و آزمایش اتمی این کشور در روزهای آتی حکایت دارد.

موسسه علوم و امنیت بین‌ المللی (ISIS) با اشاره به اینکه تصاویر گرفته شده کیفیت بالایی دارد، اعلام کرد این تصاویر نشان می دهد کره شمالی در حال آماده‌ سازی‌ برای انجام یک آزمایش اتمی است.

منابع نظامی کره جنوبی نیز با اشاره به افزایش فعالیت‌ های کره شمالی در سایت هسته ای "پیونگی ری" در این کشور از احتمال انجام یک آزمایش هسته ای در سفر باراک اوباما به شرق آسیا خبر داده اند.

این گزارش درحالی منتشر می شود که اوباما در سفر به کره جنوبی به پیونگ یانگ درباره پیامدهای سنگین فعالیت‌های زیرزمینی و اعمال تحریم های بیشتر در این صورت هشدار داده است.