جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه تاکید کرد:

گیرنده‌ها نسبت به مواضع رهبری حساس‌تر شود

سپاه پاسداران,سپاه

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه خطرناک ترین ابعاد جنگ حق و باطل، جنگ فرهنگی است گفت: در جنگ فرهنگی باطل با لباس حق به میدان آمده و با تسخیر مغزها در صدد تسخیر سرزمین‌ها است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی در مراسمی که به مناسبت فرا رسیدن هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری برگزار شد، با اشاره به اینکه تقابل و درگیری جبهه حق و باطل سنتی الهی است خاطرنشان کرد: تقابل این دو جبهه ابعاد و صحنه‌های مختلفی دارد که عملیات سخت و نظامی، جنگ سیاسی و جنگ فرهنگی بخشی از آن را شامل می شود.

وی از جنگ فرهنگی به عنوان خطرناک ترین ابعاد درگیری حق و باطل یاد کرد و با تشریح ویژگی های آن گفت: این جنگ کم هزینه، پردرآمد و ناملموس است و در آن باطل با لباس حق به میدان می آید.در جنگ فرهنگی مبنایی ترین گفتمان‌ ها و جهت گیری ها تغییر کرده و دشمن در صدد آنست که با تسخیر مغزها سرزمینها را به تسخیر درآورد.

حاجی صادقی همچنین با بیان این‌که از دشمن نباید انتظار داشت که کاری جز دشمنی انجام دهد گفت: دشمنان ما امروز مترصد به دست آوردن فرصتی هستند تا به بهترین نحو از آن استفاده کنند. در مقطع کنونی یکی از مهمترین اقتضائات سنگر نشینی انقلاب اسلامی ،شناخت و درک محور اصلی عملیات دشمن است تا عملیات‌های فریب ما را از مسیر اصلی گمراه نکند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه مهمترین چالشی که دشمنان انقلاب اسلامی به آن می پردازند را چالش فرهنگی، فکری و جنگ عقیدتی عنوان و تصریح کرد: دشمنان به دنبال آن هستند تا نرم افزار و روح انقلاب اسلامی را گرفته و موتور آن را خاموش کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه دشمنان ما بر این نکته اذعان دارند که تمامی موفقیت‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی به فرهنگ و نرم افزار انقلاب یعنی اسلام مربوط می شود گفت: دشمنان در صدد آن هستند که با شکستن روحیه انقلابی و جهادی فرهنگ رفاه طلبی را جایگزین کرده و انقلاب اسلامی را از درون دچار مخاطره کنند.

حاجی‌صادقی در ادامه" احیای تفکر سکولاریستی"، "تلاش برای تغییر گفتمان مقاومت"، "متقاعد کردن مسئولین به سازش با دشمنان" و "حمله به اصول و ارزشها" را از جمله ابزارهای دشمن در جنگ فرهنگی توصیف و تصریح کرد: " ترویج لیبرالیسم فرهنگی"، "جلوگیری از پیشرفت علمی"، "استفاده از پیاده نظام داخلی" و" تغییر ارزشها" نیز از دیگر ابزارهای دشمن در جنگ فرهنگی است.

وی با اشاره به رسالت خطیر سنگرنشینان انقلاب اسلامی در مقطع کنونی اظهار داشت: غافل نشدن از جنگ فرهنگی، رویت محورها و کانال های نفوذ این حمله، تقویت اصول و تغییر ناپذیری آنها، حفظ روحیه انقلابی و جهادی، تعمیق معارف، بصیرت افزایی، نهادینه کردن مقاومت درتمامی شئون و ارتقای آمادگی در تمامی صحنه ها مسئولیت و رسالتی است که در مقطع کنونی موجب ناکامی دشمن در جنگ فرهنگی می شود.

حاجی صادقی با تاکید بر اینکه تقویت ولایت محوری در اندیشه و عمل در جنگ فرهنگی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است گفت: امروز باید گیرنده‌های ما نسبت به مواضع رهبری حساس تر شود.

وی در پایان به حضور سپاه در مرزها اشاره کرد و گفت: حضور سپاه در مرزها تنها با هدف حفظ خاک نیست بلکه حفظ ارزشها را نیز دنبال می کند. امیدوارم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان خط مقدم پاسداری از انقلاب همچون دوران دفاع مقدس الگویی برای تجلی ولایت محوری باشد.

انتهای پیام

کد N246202