نماینده ایلام:گروه مذاکره کننده ایرانی به هیچ وجه تسلیم فشارها نمی‌شود

نماینده دهلران،دره‌شهر،آبدانان و بدره گفت: امضای توافقنامه و احترام متقابل به مفاد آن فرصت‌های جدیدی در عرصه‌های داخلی و خارجی برای ایران و طرف‌های غربی ایجاد می کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،منطقه ایلام،«علی‌محمد احمدی» اظهار کرد: رعایت حقوق ملت ایران، به رسمیت شناختن فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای کشور و رفع کامل تحریم‌ها از موارد مهم و تاثیرگذار در روند اجرای توافق نامه ژنو است.

وی افزود: غربی‌ها باید دیوار بی اعتمادی که میان مردم ایران با دولتمردان غربی است را شکسته و سعی در جلب اعتماد ملت بزرگ ایران داشته باشند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امضای توافقنامه و احترام متقابل به مفاد آن فرصت‌های جدیدی در عرصه‌های داخلی و خارجی برای ایران و طرف‌های غربی ایجاد می‌کند.

احمدی امضای مرحله نخست توافق‌نامه با رعایت حقوق ملت ایران و پایبندی دو طرف به ویژه غربی‌ها به مفاد توافقنامه را پیروزی ˈبرد - برد ˈ برای دو گروه مذاکره کننده دانست و تاکید کرد: گروه مذاکره کننده ایران به هیچ وجه تسلیم فشارهای تحمیلی از جانب گروه 1+5 نمی‌شود و مقتدرانه از مواضع نظام و مردم ایران دفاع می‌کند.

وی ابراز امیدواری کرد: غربی‌ها منطقی‌تر از هر زمان دیگر و با دید بازتر به پای میز مذاکره بیایند و بپذیرند که دانش هسته‌ای علمی فراگیر است که استفاده از آن منحصر به هیچ کشوری نیست و همه کشورها از جمله ایران حق بهره‌برداری و استفاده درست از این علم نوین را دارند.

نماینده دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ملت ایران اطمینان داشته باشند که گروه مذاکره کننده در صورت مشاهده هرگونه فشار و ایجاد فضاسازی علیه کشورمان از سوی غربی‌ها هیچ توافق نامه‌ای را امضاء نمی‌کنند.

وی نپذیرفتن حق طبیعی ایران در استفاده از دانش صلح آمیز هسته ای، ایجاد تنش در روند مذاکره و منحرف کردن مسیر آن از سوی گروه 1+5 را باعث شکست توافقنامه نهایی دانست و بیان کرد: برخی از تعهدهای غربی‌ها در توافقنامه‌های قبلی همچون آزادسازی ارز در حال اجرا و گذراندن مراحل تکمیلی است و پایان نهایی و کامل این تعهدها منوط به توافقنامه آتی دو تیم مذاکره کننده است.

احمدی گفت: اتحادیه اروپا و آمریکایی‌ها اخیرا بیانیه‌های جدیدی را علیه جمهوری اسلامی ایران با موضوع نقض حقوق بشر به تصویب رسانده‌اند اما این مسائل نباید به چالشی در روند مذاکره‌ها تبدیل شود و غربی‌ها باید از طرح موضوع‌های خارج از بحث مذاکره‌های هسته‌ای خودداری کنند تا فرایند مذاکره و رسیدن به توافق دو طرفه روند طبیعی خود را طی کند.

نماینده مردم دهلران، آبدانان، بدره و دره شهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: غربی‌ها باید برای جلب اعتماد مردم ایران و مجامع جهانی از فرافکنی‌های غرض‌ورزانه در روند مذاکره‌های هسته‌ای اجتناب بورزند.

انتهای پیام

کد N246201