سالک: سلامت کارگر با بیمه کارگری تأمین نمی‌شود

سیاسی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد سلامت کارگر و خانواده او با بیمه کارگری تأمین نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، حجت‌الاسلام و امسلمین احمد سالک امروز (شنبه) در همایش هفته ملی کارگر در اتاق بازرگانی اصفهان، اظهار کرد: ارزیابی‌ها در بخش‌های مختلف استان نشان می‌دهد حتی اگر تحریم‌ها تشدید شود و تلاش کنند فرصت‌ها را بگیرند؛ اگر دور استان را خط بکشند، ظرفیت‌های داخل استان قادر است تا مدت زیادی خودش را تأمین کند.

سالک افزود: استان اصفهان هشت هزار واحد صنعتی دارد که یک واحد صنعتی آن مادر 200 کارخانه در کشور است، اما با کمال تأسف آن کارخانه به ظرفیت اسمی خود کار نمی‌کند.

وی با بیان اینکه 21 مانع در برابر رشد ملی بر سر راه کارگر و کارفرما و صنعت و نخبگان قرار دارد، اضافه کرد: تحقیقات انجام شده در مجلس شورای اسلامی نشان می‌دهد که این 21 مورد با هم ارتباط زنجیره‌وار دارند و می‌توانند کارفرما و کارگر را عقب بیاندازند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی درخصوص مسائل پیش روی کارگران، تصریح کرد: اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد سلامت کارگر و خانواده آن با بیمه کارگری تأمین نمی‌شود. کارگر به آرامش روحی، فکری و به یک کار خوب نیاز دارد. تعریف منطقی، علمی و الهی از کارگر باید صورت گیرد، اما تعریفی در این زمینه وجود ندارد.

وی به قوانین موجود در قانون اساسی و قانون کسب و کار اشاره کرد و گفت: قانون اساسی به این موضوع به خوبی پرداخته است. قانون کسب و کار نیز قوانین خوبی دارد اما در زمینه فرهنگ سازی باید از خود مسؤولان، کارفرمایان و متصدیان شروع کرد.

سالک از روابط موجود میان مدیر و کارگر انتقاد کرد و افزود: با کمترین مسأله بحث اخراج مطرح است. مسؤولان باید توجه کنند که اگر خلأ قانونی وجود دارد، آن را اصلاح کنند و هم در زمینه کار و هم کارفرما تغییرات لازم صورت گیرد.

وی در مورد اهمیت موضوع فرهنگ در زمینه کار، اظهار کرد: فرهنگ کلمه‌ای است که همه تنها حرف آن را می‌زنند اما متناسب با محتوای آن کاری انجام نمی‌شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید پیوست‌های فرهنگی متناسب با هر کدام از فرهنگ‌ها تنظیم شود. شورای انقلاب فرهنگی در حال انجام مقدمات است، اما کارگران و مدیران که خود در عرصه هستند بهتر می‌توانند فعالیت کنند.

سالک در مورد اهمیت توجه کافی مسؤولان و مدیران به کارگران و قشر ضعیف جامعه، خاطرنشان کرد: مسؤولان باید با کارگران و مردم مهربان باشند زیرا در غیر این صورت مردم از آنها دور خواهند شد.

انتهای پیام

کد N246160