سازمان ملل به دنبال حمایت مالی بیشتر برای کمک به آوارگان سودان جنوبی

برنامه جهانی غذای سازمان ملل اعلام کرد، این سازمان به دنبال کمک مالی 64 میلیون دلاری برای شش ماه آتی است تا بتواند به پناهندگان سودان جنوبی در چهار کشور شرق آفریقا کمک کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، برنامه جهانی غذا در تازه‌ترین گزارش خود درباره سودان جنوبی، جایی که نیروهای دولت و مخالفان در حال مبارزه هستند اعلام کرد، این حمایت مالی به پناهندگان که به کنیا، اوگاندا، اتیوپی و سودان رفته‌اند کمک خواهد کرد.

انتظار می‌رود پناهندگان بیشتری به کشورهای همسایه سفر کنند چرا که نیروهای شورشی پس از تصرف بنتیو، مرکز استان "وحده" مردم سودان جنوبی و غیرنظامیان خارجی را به دلیل نژاد یا ملیتشان کشتند.

به دنبال حمله گروهی از غیرنظامیان مسلح به یکی از تاسیسات سازمان ملل و تیراندازی به مردم بی‌خانمان که در داخل آن پناه گرفته بودند، ناآرامی در بور،‌ مرکز استان جونقلی نیز درگرفت.

به گزارش سازمان ملل، حدود 870 هزار غیرنظامی از زمان آغاز درگیری در این کشور آواره شدند. حدود 10 درصد از آن‌ها به دنبال پناهگاه‌های امن در هشت پایگاه سازمان ملل در سراسر سودان جنوبی از جمله 32 هزار تن در جوبا، 18 هزار تن در مالاکال، 22 هزار تن در بنتیو و 4800 تن در بور هستند.

برنامه جهانی غذا افزود: از اواسط دسامبر سال گذشته میلادی بیش از 290 هزار تن از مردم سودان جنوبی وارد اوگاندا، کنیا، اتیوپی و سودان شده‌اند که بیش از 35 هزار تن از آن‌ها در کنیا هستند.

برنامه جهانی غذا ادامه داد: این سازمان قصد دارد تا کمک‌های غذایی خود را بیشتر کرده و ادامه حمایت اهداکنندگان نیز لازم است.

انتهای پیام

کد N246084