مرجعیت، خواستار شرکت گسترده مردم در انتخابات عراق شد

مرجعیت,انتخابات

تهران - ایرنا - ˈنماینده آیت الله سیستانی مرجع تقلید شیعیان عراق روز جمعه در کربلا گفت: مرجعیت از مردم عراق می خواهد، به طور گسترده در سومین انتخابات پارلمانی این کشور شرکت کنند.

ˈسید احمد الصافیˈ، در خطبه های نماز جمعه، در صحن بارگاه ملکوتی امام حسین (ع)، گفت مراجع عظام ، خواستار انتخاب نامزدهای شایسته و اصلح از سوی مردم در انتخابات پارلمانی این کشور هستند.

وی گفت: برغم شایعات، موضع مرجعیت در مورد انتخابات پارلمانی که قرار است چهارشنبه آینده برگزار شود، اعلام شده است .

الصافی افزود : موضع مرجعیت یکسان و روشن است و هیچ شک و شبهه ای در آن وجود ندارد. مرجعیت به شهروندان نمی گوید که چه کسانی را انتخاب کنند و از آنها می خواهد خود مسوولیت این امر را برعهده بگیرند و انتخاب افراد خاصی را به آنها دیکته نمی کند.

وی اظهار داشت: مرجعیت با این اقدام از مسوولیت شرعی خود شانه خالی نمی کند، بلکه معتقد است که مصلحت عراقی ها در حال حاضر و آینده اقتضا می کند تا افراد مورد نظر خود را برای مجلس نمایندگان برگزینند. انتخاب نامزدها کار ساده ای نیست و باید تا حد امکان آن را به خوبی انجام داد.

نماینده آیت الله سیستانی ادامه داد : شرکت در انتخابات موضوع بسیار مهمی است و آینده کشور و فرزندان ما را مشخص خواهد کرد . هر کس شرکت نکند در واقع به دیگران این اجازه را داده تا بجای وی آینده اش را تعیین کنند.

تاکید نمایندگان آیت الله سیستانی بر عدم جانبداری از احزاب و جریان های سیاسی خاص در حالی است که برخی مخالفان دولت نوری المالکی و ائتلاف دولت قانون به رهبری وی، ادعا کرده بودند که آیت الله نیز از عملکرد دولت ناراضی است.

خاورم ** 1487 **1446**1770
کد N245942