اکرمی در گفت‌وگو با ایلنا:| 162741

متاسفانه اخلاق در جامعه ما در حال سقوط است

سیاست داخلی

برخی مدعی شدند که در این جشن 300 نفره به هر فردی 5 سکه داده شده اما پس از بررسی می‌بینیم که به 4 یا 5 خیّر زن در بخش درمانی و خدماتی 3 سکه داده شده است.

رییس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و مشاور عالی وزیر کشور معتقد است که جامعه ما گرفتار آفتی شده که براساس آن همه به فکر عیب‌جویی هستند و هیچ کدام از ما در فکر پیشگیری و اصلاح نیستیم.

سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به هجمه‌های صورت گرفته نسبت به جشنی که به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) توسط همسر رئیس جمهور برگزار شد، گفت: من دراین مورد تحقیق کرده‌ام، اینکه عده‌ای برخی مطالب را بدون تحقیق و بررسی صرف اینکه در یک سایت یا رسانه ‌آمده مسلّم می‌گیرند و نسبت به آن عکس‌العمل نشان می‌دهند، یک آفت و آسیب بزرگ برای ما محسوب می‌شود.

وی افزود: با این وجود حتی عکس‌العمل‌ها نیز نباید از باب مچ‌گیری و عیب‌جویی باشد، اهداف ما باید در جهت اصلاح و هشدار باشد. متاسفانه جامعه ما گرفتار آفتی شده که براساس آن همه به فکر عیب‌جویی هستند و هیچ کدام از ما در فکر پیشگیری و اصلاح نیستیم.

اکرمی با بیان اینکه توصیف‌های عنوان شده در خصوص جشن مورد نظر با یکدیگر متفاوت است، گفت: برخی مدعی شدند که در این جشن 300 نفره به هر فردی 5 سکه داده شده اما پس از بررسی می‌بینیم که به 4 یا 5 خیّر زن در بخش درمانی و خدماتی 3 سکه داده شده است.

وی ادامه داد:عده‌ای نیز ایراد گرفته‌اند که چرا این جشن در سعدآباد برگزار شده در حالیکه در کشور ما به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) همزمان در حرم امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) و برخی مساجد نیز جشن به‌پا بود. همسر رئیس جمهور هم در راستای همین جشن‌ها در یک ساختمانی که متعلق به نظام است، چنین جشنی را برگزار کرده و این جایی برای ایراد ندارد.

اکرمی با اشاره به اینکه طبق بررسی‌های صورت گرفته در این مراسم به جز تلاوت قرآن و بحث پیرامون حضرت فاطمه(س) و خواندن سرود بحث دیگری مطرح نبوده، یادآور شد: متاسفانه برخی از همین افراد عنوان می‌کنند که اگر چیز خاصی در این مراسم نبوده فیلم را برای بررسی به ما بدهید در حالیکه چرا باید فیلم یک مراسم 150 نفره زنانه که در آن بحث فردی نیز مطرح نبوده منتشر شود.

وی با تاکید بر اینکه بیان چنین اظهاراتی آن هم در خصوص جشن میلاد حضرت زهرا(س) نشان می‌دهد که اخلاق در جامعه ما در حال سقوط است، گفت: اگر هم خلافی رخ داده باشد باید آن را پیشگیری و اصلاح کنیم، جای تاسف دارد که بخواهیم از تربیون مجلس که نهادی در راس امور است، چنین اظهاراتی را مطرح کنیم.

 

کد N245901