جشن‌های مذهبی باید در جامعه توسعه یابد

سازمان تبليغات

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: باید اعیاد مذهبی را به یک فرهنگ مناسب در جامعه تبدیل کنیم و این فرهنگ را توسعه دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: باید اعیاد مذهبی را به یک فرهنگ مناسب در جامعه تبدیل کنیم و این فرهنگ را توسعه دهیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام نورالله ولی‌نژاد با بیان این مطلب اظهار کرد: توقع ما این است که در ایام ولادت‌ها برنامه شاد بیشتر برگزار شود و توسعه یابد، چراکه در حال حاضر جشن‌های مذهبی به اندازه عزاداری‌ها باشکوه برگزار نمی‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان این‌که «جامعه به ایام شادی ائمه (ع) باید توجه بیشتری داشته باشد» گفت: به نظر می‌رسد در برنامه‌ریزی‌ها اشکالاتی وجود داشته باشد و برنامه‌ریزان باید در این زمینه دقت بیشتری داشته باشند و تصمیمات به روزتری گرفته شود.

وی افزود: در برخی از مواقع ضرورت برگزاری شادی‌ها بیشتر احساس می‌شود چراکه جامعه به شادی نیز نیازمند است.

وی اظهار کرد: توقع داریم که در ایام ولادت‌ها برنامه شادمانه بیشتر و توسعه یافته‌تر باشد درصورتی که مردم فکر می‌کنند هزینه در عزاداری‌ها ثواب دارد بلکه در شادی‌ها هم هزینه کردن دارای ثواب است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان با بیان این‌که «زمان شادی‌ها باید طولانی‌تر باشد» گفت: با ارائه یک الگوی مناسب می‌توان زمان ولادت‌ها را به دهه تبدیل کرد که مردم و جامعه در این ایام به شادی بپردازند.

وی افزود: ما برای طولانی کردن عزاداری‌ها حتما باید دلیل داشته باشیم و در صورتی که دلیل نداشته باشیم نمی‌توانیم عزاداری را طولانی کنیم و ممکن است مردم در عزاداری محبت بیشتری نشان بدهند ولی باید توجه داشته باشند که نیاز است در شادی‌ها هم محبت را نشان دهند.

انتهای پیام

کد N245833