اوباما کره شمالی را تهدید نظامی کرد

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا امروز شنبه اعلام کرد که کشورش در صورت لزوم و برای دفاع از کره جنوبی در قبال هرگونه حمله از سوی کره شمالی ممکن است از نیروی نظامی بهره‌گیرد.

اوباما کره شمالی را تهدید نظامی کردباراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا امروز شنبه اعلام کرد که کشورش در صورت لزوم و برای دفاع از کره جنوبی در قبال هرگونه حمله از سوی کره شمالی ممکن است از نیروی نظامی بهره‌گیرد.

 

 

 اوباما و "پارک‌گئون‌های" رئیس جمهوری کره جنوبی نیز روز گذشته و در نشست مشترک خود موضع واحدی را ضد کره‌شمالی اتخاذ کرده و هشدار دادند که در مقابل هرگونه اقدام تحریک‌آمیز کره شمالی - که به طور مرتب آمریکا و کره جنوبی را به نابودی تهدید می‌کند - پاسخ سختی خواهند داد.

در همین زمینه باراک اوباما در اظهاراتی تصریح کرد: ما از نیروی نظامی خود برای تحمیل چنین مواردی علیه دیگران استفاده نمی‌کنیم، اما برای دفاع از متحدان خود و شیوه زندگی خود از کاربرد نیروی نظامی دریغ نمی‌کنیم.

وی افزود: مشابه تمامی ملت‌های دنیا، کره شمالی و مردم آن یک انتخاب دارند، آن‌ها می‌توانند به مسیر انزوای خود ادامه دهند، یا اینکه برای پیوستن به باقی دنیا و تلاش برای دستیابی به آینده‌ای با فرصت‌های بزرگتر و احترام بیشتر تلاش کنند، آینده‌ای که هم‌اکنون از آنِ شهروندان ساکن بخش جنوبی شبه‌جزیره کره است.

منبع: رویترز

 

26149

کد N245498