پیکره ارتش رژیم صهیونیستی دستخوش تغییرات قرار گرفت

سیاسی

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با انتصاب‌های جدید در ستاد ارتش این رژیم موافقت کرد که این تغییرات، ساختار فرماندهی نظامی رژیم صهیونیستی را پس از پایان دوره فعالیت بنی گانتس مشخص می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه عبری زبان هاآرتص، ژنرال "أویو کوخاوی" که در حال حاضر ریاست بخش اطلاعات نظامی را بر عهده دارد به عنوان فرمانده جبهه شمالی تعیین شده است که این امر، برجسته‌ترین گام برای تعیین وی جهت تصدی پست معاونت رئیس ستاد ارتش است.

این انتصاب‌های جدید تنها اعمال تغییر در شخصیت‌ها نیست؛ بلکه تصویری از تحولات و تغییرات اوضاع را نشان می‌دهد که در تابستان آتی اجرایی خواهد شد.

دوره خدمت بنی گانتس، رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی در فوریه سال 2015 پایان می‌یابد.

مهم‌ترین تغییرات جدیدی که اعمال شده‌ تعیین کوخاوی برای فرماندهی جبهه شمالی و تعیین هرتسی لیوی برای فرماندهی بخش اطلاعات است. قرار است تا سایر انتصاب‌ها نیز تا چهار یا پنج ماه پیش از پایان دوره بنی گانتس صورت گیرد.

شواهد نشان می‌دهد که گادی آیزنکوت، معاون کنونی رئیس ستاد ارتش بیشترین شانس را برای نامزدی گانتس دارد، البته یئیر نافیه، معاون سابق رئیس ستاد ارتش اسرائیل نیز نامزد احتمالی برای جانشینی گانتس تلقی می‌شود. در هر حال تنش در جبهه شمالی و تحولات مربوط به سوریه در تعیین افراد بسیار تاثیرگذار است.

کوخاوی در فرماندهی جبهه شمالی نامزد ریاست ستاد ارتش برای دوره آینده است و مهارت زیادی در زمینه اطلاعات و جاسوسی و هدایت منطقه جولان و لبنان را دارد.

دو انتصاب جدید نیز در ارتش اسرائیل وجود دارد که یکی ارتقای رتبه سرهنگی حاجای طوبلونسکی به رتبه سرلشگری و ریاست شعبه نیروهای انسانی ارتش و دومی تعیین سرهنگ یوسی بخار، به عنوان فرمانده گردان شمالی است که در حال حاضر خود را برای جنگ احتمالی با سوریه آماده می‌کند.

این در حالی است که به دلیل مسائل مالی درخواست‌هایی برای کاهش تعداد فرماندهان در ستاد ارتش اسرائیل از طریق ادغام برخی فرماندهان وجود دارد.

انتهای پیام

کد N245486