نماینده مجلس پاکستان: ایران در مذاکره های هسته ای مقتدرانه ظاهر شد

ایران,هسته ای

اسلام آباد - ایرنا - نماینده مجلس پاکستان گفت: ایران در مذاکره های هسته ای با قدرتهای جهانی بسیار مقتدر ظاهر شد و این عملکرد نشانگر موفقیت دولت جمهوری اسلامی در عرصه های بین المللی است.

ˈعلی محمد خانˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد افزود: پیشرفت امروز ایران اسلامی در زمینه های مختلف، دستاورد بزرگ این کشور در رسیدن به اهداف و آرمانهای اولیه انقلاب اسلامی را بازتاب می دهد.

وی کشورمان را الگوی بارز مقاومت برای سایر کشورهای جهان دانست و تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران هرگز در رسیدن به اهداف و حقوق خود ذره ای عقب نشینی نکرده و همین مواضع؛ ایران را در جهان با موقعیتی درخشان با اقتدار تمام قرار داده است.

این سیاستمدار پاکستانی خاطر نشان کرد: توافق هسته ای ژنو میان تهران و گروه 1+5 بیانگر فعالیتهای کاملا صلح آمیز ایران در مسیر توسعه فناوری هسته ای و اذعان غربیها به حقوق مشروع جمهوری اسلامی به منظور استفاده از انرژی هسته ای است.

وی خطاب به سردمداران آمریکایی گفت: این کشور باید نسبت به اجرای توافق هسته ای با ایران متعهد بوده و از اتخاذ رویکرد دوگانه نسبت به کشورهای جهان اسلام بویژه ایران اجتناب ورزد.

علی محمد خان افزود: هر چند تمام پیشرفتها در ارتباط با مذاکرات بر سر مساله برنامه های مسالمت آمیز هسته ای ایران در مسیر رو به جلو و مثبت قرار دارد اما دولت ایران باید در برابر توطئه های آمریکا هوشیار باشد.

وی توافق هسته ای ژنو را پیروزی عرصه دیپلماسی دولتمردان ایران دانست و معتقد است که هیچ کشوری ازجمله آمریکا قادر نخواهد بود مانع پیشرفتهای دولت و مردم ایران در توسعه فناوری صلح آمیز هسته ای شود.

نماینده حزب ˈتحریک انصافˈ پاکستان در مجلس ملی (حزب حاکم در ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب این کشور)، تحریمهای غرب علیه ایران را غیرقانونی و نتیجه سیاستهای تبعیض آمیز جهان غرب دانست و گفت: این محدودیتها باید هرچه سریعتر در مسیر توافقات ژنو لغو شود.

وی آمریکا و رژیم نامشروع صهیونیستی را از تروریست های بزرگ جهان دانست و افزود: چرا جهان غرب، واشنگتن و رژیم غیرقانونی اسراییل را به دلیل دارا بودن زرادخانه های اتمی تحریم نمی کند.

محمد خان تاکید کرد: آمریکا باید به دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر پایان داده و زمان آن رسیده که حقوق مشروع کشورها را برسمیت بشناسد.

آساق**1095**1577
کد N245320