رئیس سازمان دارالقرآن کشور:

ساماندهی مشارکت‎های مردمی در فعالیت‎های قرآنی از وظایف سازمان دارالقرآن است

قرآن کريم,سازمان دارالقران

رئیس سازمان دارالقرآن کشور از چاپ 156 میلیون قرآن طی 26 سال گذشته در کشور خبر داد.

رئیس سازمان دارالقرآن کشور از چاپ 156 میلیون قرآن طی 26 سال گذشته در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، مهدی قره‌شیخ‌لو در همایش دوسالانه سازمان دارالقرآن الکریم اظهار کرد: در 26 سال گذشته هشت هزار و 364 مجوز برای تیراژ 156 میلیون جلد قرآن کریم در معاونت نظارت بر چاپ و نشر قرآنی دارالقرآن الکریم کشور صادر شده است.

قره‌شیخ‌لو با بیان این‌که «بزرگترین شبکه قرآنی کشور با 105 هزار معلم آموزش دیده در اختیار سازمان تبلیغات اسلامی است» اظهار کرد: در این عرصه و با وجود این نیروی انسانی کارآزموده و مخلص فعالیت‎های قرآنی کشور رشد بسیاری داشته است.

وی تاکید کرد: با توجه به این‌که امسال در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی هستیم باید بتوان با روحیه و کار جهادی، گستره فعالیت‎های قرآنی در کشور را افزایش داد.

وی افزود: اولین سازمانی که به شکل سازماندهی شده اقدام به ایجاد تشکل منسجم آموزش قرآن در کشور کرد، سازمان تبلیغات اسلامی بود.

وی افزود: این مجموعه قرآنی پس از سه دهه با افزایش و گسترش گستره فعالیت‎های خود اقدام به رشد روز افزون دامنه فعالیت و حوزه تاثیرگذاری خود کرده است و خوشبختانه شاهدیم دارالقرآن در تمامی مناطق کشور فعالیت چشم گیری دارد.

رئیس سازمان دارالقرآن کریم کشور افزود: توسعه آموزش‎های قرآنی در کشور، ساماندهی مشارکت‎های مردمی در فعالیت‎های قرآنی و نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم از جمله وظایف اصلی این سازمان در عرصه قرآنی است.

انتهای پیام

کد N245276