نوبخت خبر داد

اختصاص 100 میلیارد تومان به پروژه خط 2 قطار شهری مشهد تا پایان سال جاری

سخنگوي دولت,محمدباقر نوبخت

سخنگوی دولت از اختصاص 100 میلیارد تومان به پروژه خط 2 قطار شهری مشهد تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، محمدباقر نوبخت حاشیه بازدید از پروژه خط 2 قطار شهری مشهد در جمع خبرنگاران با بیان این‌که تا پایان سال جاری مبلغ 100 میلیارد تومان اعتبار دولتی به پروژه خط 2 قطار شهری اختصاص می‌یابد، تصریح کرد: پرداختی دولت متناسب با دریافتی از خزانه است؛ سال گذشته مجموع اعتبارات دولتی پیش‌بینی شده در قانون مبلغ 210 هزار میلیارد تومان بود که 57 هزار میلیارد تومان آن برای پروژه‌های عمرانی در نظر گرفته شده بود.

وی با اشاره به این‌که از مجموع اعتبارات دولت در سال گذشته تنها مبلغ 147.5 میلیارد تومان محقق شد، افزود: در بخش عمرانی نیز تنها 21 هزار میلیارد تومان از بودجه پیش‌بینی شده تخصیص یافت.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور ادامه داد: سال گذشته با توجه به کاهش تحقق اعتبارات دولت و کاهش تخصیص بودجه پیش‌بینی شده در بخش عمرانی، مبلغ پرداختی به پروژه‌های عمرانی نیز کاهش یافت با این حال مبلغی که در سال گذشته به قطار شهری مشهد اختصاص داده شد، با سایر تخصیص‌های دولت متفاوت بود.

وی با بیان این‌که دولت در بودجه سال 93 نسبت به سال گذشته اعتبار بیشتری را برای خط 2 قطار شهری مشهد اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش شهردار مشهد، شهرداری نیز آمادگی تامین منابع لازم را برای این پروژه دارد.

نوبخت با اشاره به حساسیت استاندار خراسان رضوی نسبت به پروژه خط 2 قطار شهری ابراز امیدواری کرد: این پروژه با همکاری مشترک دولت و شهرداری مشهد به سرعت اجرا شود.

سخنگوی دولت با تاکید بر اهمیت حمل و نقل عمومی اظهار کرد: شهر مشهد به دلیل وجود بارگاه ثامن‌الحجج(ع) و پذیرش زائران آن شهری استثنایی است و نمی‌توان آن را از جهت میزان مسافرپذیری با سایر شهرها مقایسه کرد.

انتهای پیام

کد N245272