وزیر دادگستری:

برای دفاع از حقوق شهروندان نیازمند مراكز قوی هستیم

سیاست داخلی,وزیر دادگستری,مسئله حقوق مالکیت فکر ی در دولت جدید مورد توجه جدی است

ارزش هر جامعه به میزان دفاع از حقوق از شهروندان است/ما جامعه‌ای داریم که پر از افراد خلاق، عالم، مبتکر و داشمند است و نیاز به یک حوزه گسترده برای تعریف حقوق آن‌ها به شدت احساس می‌شود.

چهارمین همایش ملی حقوق مالکیت ادبی هنری و حقوق مرتبط  گفت: ما در نظام حقوقی قصد داریم از حقوق شهروندان بیشتر دفاع کنیم و برای این مسئله نیازمند مراکز قوی هستیم که بدون هیچ فشاری بتواند از حقوق شهروندان دفاع کند و اگر حق کسی ضایع شد احقاق حق کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پور محمدی طی سخنانی  در چهارمین همایش ملی حقوق مالکیت ادبی هنری و حقوق مرتبط، گفت: جوامع انسانی برای اینکه بتوانند خوب زندگی را نظم ببخشند نیازمند تدوین قوانین شفاف و متناسب با زندگی تک تک افراد هستند چه فردی وچه جمعی. ارزش هر جامعه به میزان دفاع از حقوق از شهروندان است.

وی در ادامه  افزود: الان جوامع در حال رشد و در حال توسعه بیشتر به این مسئله نیازمندند در برخی از کشور‌ها که پیشرفته ترند این حقوق تبیین شده و روشن هستند اما ما نیازمند تبیین حقوق و با تعاریف خاص خودمان هستیم که باید بر اساس مبانی ملی و دینی خودمان باشد.

پورمحمدی در ادامه اضافه کرد: ما جامعه‌ای داریم که پر از افراد خلاق، عالم، مبتکر و داشمند است و نیاز به یک حوزه گسترده برای تعریف حقوق آن‌ها به شدت احساس می‌شود، از این رو مسئله حقوق مالکیت فکری که در گذشته بر پاه آن لوایحی تدوین شد در دولت جدید نیز مورد توجه بیشتر قرار گرفت.

وی ادامه داد: این قانون که دارای ۱۱۹ ماده است در هیات دولت مطرح شده و برای اینکه به یک قانون کلی منجر شود. طی روزهای آینده در هیات دولت با تفصیل بیشتری مطرح خواهد شد و بعد از رفع برخی مشکلات جزیی به مجلس ارائه می‌شود.

پورمحمدی ادامه داد: در این قانون ۳۸ عنوان و اصطلاح تعریف شده وجود دارد تا دقیقا بدانیم موضوع مورد بحث چیست؟سپس در ادامه حقوق مادی و معنوی پدید آوردندگان در آن به تفصیل درج داده شده است.

پورمحمدی افزود: ما در نظام حقوقی قصد داریم از حقوق شهروندان بیشتر دفاع کنیم و برای این مسئله نیازمند مراکز قوی هستیم که بدون هیچ فشاری بتواند از حقوق شهروندان دفاع کند و اگر حق کسی ضایع شد احقاق حق کنند.

کد N245124