سوءاستفاده ثرومندان عرب از دختران آواره سوری

آوارگان سوری, ثروتمندان عرب

مرداني به بهانه كمك به اردوگاه آمده و سپس با آنها ازدواج كرده‌اند اما قبل از پايان ماه عسل ناگهان غيبشان زده است

به نوشته جمهوری اسلامی، روزنامه اينترنتي المرصد از فعاليت شبكه‌هايي گسترده براي سوء استفاده از دختران كم سن و سال آواره سوري در اردوگاه زعتري، خبر داد. اين روزنامه عربستاني نوشت: دامنه به ازدواج در آوردن دختران سوري به حدي در حال گسترش است كه باعث نگراني اداره پناهندگان اردن شده است.

دختران آواره سوري اظهار مي‌دارند مرداني به بهانه كمك به اردوگاه آمده و سپس با آنها ازدواج كرده‌اند اما قبل از پايان ماه عسل ناگهان غيبشان زده است.اين شبكه پليد با انتشار اسامي دختران سوري و شماره تلفن آنها بر روي برنامه واتساپ مدعي است كه براي پيوند دادن دو همسر، در مقابل پنج هزار ريال عربستان تلاش مي‌كند، و تأكيد مي‌كند كه اين ازدواج‌ها شرعي و رسمي است.

روزنامه عربستاني المرصد از قول يكي از اين واسطه‌ها كه خود را "ام علاء" معرفي مي‌كرد، نوشت: دختران آواره سوري، در جستجوي امنيت هستند و مردان نيز در پي رسيدن به زنان زيبارويي كه سرزمين شام به داشتن چنين زناني شهرت دارد. همچنين مرداني كه به ما مراجعه مي‌كنند يا افراد مسن هستند يا كساني كه مي‌خواهند ازدواجشان تا مدتي، مخفي بماند.

به نوشته المرصد، بيشتر كساني كه براي ازدواج با دختران كم سن و سال سوري اقدام مي‌كنند مرداني از كشورهاي عضو شوراي همكاري خليج فارس هستند كه توطئه شان را با توجه به يك خانواده آواره و كمك مالي به آنها آغاز مي‌كنند و پس از موفقيت در اين مرحله، دختر آنها را خواستگاري كرده و با او ازدواج مي‌نمايند. اما ناگهان، بدون هر گونه اطلاع قبلي، غيب مي‌شوند و چه بسا مرداني كه حتي در ايام ماه عسل بدون اطلاع قبلي غيبشان مي‌زند!
کد N244755