کارشناس صهیونیست : حزب الله خطوط قرمز را مشخص می کند

رژیم صهیونیستی,خطوط قرمز

بیروت – ایرنا – روزنامه صهیونیستی « هاآرتص» نوشت که به نظر می رسد مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی آرام است اما استقرار افسران گردان های ارتش اسراییل در طول مرزها بیانگر آن است که آنها نظری دیگر دارند و شاید حزب الله در حال تعیین خطوط قرمز جدیدی برای اسراییل است.

به گزارش ایرنا، این روزنامه صهیونیستی مقاله ای را به قلم «عاموس هرئیل» کارشناس صهیونیست منتشر کرده که در آن آمده است: در طول ماه گذشته تحولاتی اساسی در توازن قدرت بازدارندگی بین اسراییل وحزب الله رخ داده اما فقط بخش کمی از آن به دیگران که سرگرم موضوعات دیگری هستند، رسیده است.

هرئیل افزود که در ماه مارس گذشته یک بمب کار گذاشته شده در کشتزارهای اشغالی شبعا منفجر شد و خسارت هایی به خودروی زره پوش نظامی گردان چتربازان وارد کرد.

« درغرب این منطقه و در منطقه افیقیم ، سربازان جمعی گردان مهندسی فعالیت های آشکار و علنی حزب الله را مشاهده کردند و جنگجویان حزب الله را با لباس هایی شخصی در خودروهایی نزدیک سیم های خاردار دیدند ، خودروهای آنها برای نیروهای یونیفل (سازمان صلحبان سازمان ملل) شناخته شده هستند و گاهی هم سلاح های همراه خود را علنی می کنند».

این کارشناس صهیونیست ادامه می دهد که در شرق و در مرزهای با سوریه در جولان اشغالی و بویژه منطقه جبل الشیخ که همچنان در اختیار یگان های ارتش سوریه است، سلسله تلاش هایی برای حملات با کارگذاشتن بمب و شلیک موشک صورت گرفته است و خطرناک ترین آنها در 18 ماه مارس بود که به زخمی شدن افسر نیروهای چترباز و سه سرباز منجر شد و وضعیت جسمی یکی از آنها در اثر انفجار بمب همچنان بحرانی است.

هرئیل می افزاید که این رشته حملات که به ائتلاف سوریه و حزب الله نسبت داده می شود، رسانه ها آن را پاسخی به حمله اسراییل به شهرک جنتا در دشت بقاع در بهمن ماه گذشته خوانده اند و حزب الله خویشتنداری کرد تا اینکه با کارگذاشتن بمب در کشتزارهای اشغالی شبعا وهچنین بصورت غیرمستقیم از طریق اقداماتی که در مرزهای جولان اشغالی صورت می دهد، پاسخ داد.

این کارشناس صهیونیست گفته است، به نظر می رسد رفتار و روش حزب الله حاکی است که این حزب درصدد ترسیم خطوط قرمز جدید برای اسراییل است و آن اینکه اگر به حاکمیت لبنان تجاوز صورت بگیرد، اسراییل باید بهای گرانی بپردازد.

هرئیل می افزاید ، « براین اساس احتمالا آنچه جریان دارد بسیار عمیق تر از آن باشد که دیده می شود و حزب الله تلاش می کند باردیگر قواعد بازی مقابله با اسراییل را بعداز چندسال ثبات نسبی در طول مرزها مشخص کند پس بعید نیست سلسله حوادث اخیر که در جبهه شمالی مشاهده کردیم پایان هفت سال آرامش برقرار شده از جنگ سال 2006 باشد».

خاورم ** 1324
کد N244619