آزادی خبرنگار مصری ربوده شده و بازداشت شهروند اردنی در لبنان

خبرنگار مصری,شهروند اردنی

بیروت – ایرنا - « حسین شابون» خبرنگاری ربوده شده با تابعیت مصری عصر جمعه در بلندی های شهرک عرسال لبنان و نزدیک مرزهای سوریه آزاد شد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری ملی لبنان بدون اشاره به هویت ربایندگان این خبرنگار مصری و نحوه آزادی او افزود که حسین شابون روز پنجشنبه گذشته در شهرک « سعدنایل» ربوده شده بود.

این خبرگزاری همچنین به نام رسانه ای که این خبرنگار مصری با آنها همکاری دارد ، اشاره نکرده است.

شماری از تروریست های تکفیری که از نبردهای القلمون سوریه فراکرده اند ، در بلندی های شهرک عرسال لبنان مستقر هستند.** بازداشت شهروند اردنی

نیروهای ژاندارمری شهرک عرسال لبنان یک شهروند اردنی را که تلاش داشت بطور غیرقانونی وارد خاک لبنان شود، روز جمعه بازداشت کردند.

این شهروند اردنی که متولد سال 1971 میلادی است و منابع امنیتی لبنان نام او را « محمد خیر .ج.ع) اعلام کرده اند ، از شهرک یبرود سوریه خود را به خاک لبنان رسانده است.

وی اکنون در زندان شهر بعلبک در شرق لبنان بسر می برد و بازجویان سرگرم تحقیقات از او هستند.

نیروهای امنیتی لبنان روز پنجشنبه گذشته نیز سه شهروند سوری را بازداشت کردند که یک تن از آنها کمربندی انفجاری به وزن5 کیلوگرم را حمل می کرد.

براساس این گزارش نیروهای ژاندارمری عرسال همچنین 9 خودرو مسروقه را در بلندی های این شهر کشف و ضبط کردند.

تروریست های تکفیری خودروها را برای بمب گذاری و انفجار آنها در مناطق مختلف لبنان با کمک سارقان لبنانی می دزدند و قبلا به خاک سوریه می برند اما بعداز سقوط پایگاه های آنها اکنون در بلندی های عرسال از آنها استفاده می کنند.

خاورم ** 1324
کد N244521