۰

استاندار خراسان جنوبی: مردم این استان در سخت ترین شرایط معیشتی قرار دارند

  • ۱۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

استاندار خراسان جنوبی در حضور رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط خاص استان به ویژه خشکسالی های چند ساله باعث شده است مردم در سخت ترین شرایط معیشتی قرار گیرند و باید این موضوع مورد توجه ویژه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی در طبس، وجه الله خدمتگزار در آستان حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس و در حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و نمایندگان استان خراسان جنوبی گفت: مردم خراسان جنوبی افرادی متدین، ولایتمدار، دیندار و حامی برنامه های دولت هستند که در همه صحنه های انقلاب اسلامی حضور ارزشمندی داشته و در تمام صحنه هایی که لازم بوده است حضور داشته اند.

وی افزود: ما مدیران استان هم در کنار همدیگر با وحدت، همدلی و صمیمیت در جهت پیاده کردن شعار امسال و تحقق اهداف و برنامه های دولت تدبیر و امید اقدام کرده و به مردم خدمت می‌کنیم.

خدمتگزار گفت: در خصوص آب استان اقدامات زیادی انجام شده است اما هنوز وضعیت آن مشخص نبوده و معلوم نیست برای تامین آب استان چه مسیری و با چه امکاناتی باید طی شود.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بیش از 400 روستای استان به وسیله تانکر آبرسانی می شود که اگر مشکلی به وجود بیاید نمی‌دانیم چگونه اقدام خواهیم کرد.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: خشکسالی های اخیر سبب شده است که مهاجرت های بی رویه ای از روستاها به شهر صورت بگیرد و باعث ایجاد حاشیه نشینی در شهر شده است که عواقب آن نیز مشخص است.

وی راه آهن را یکی از خواسته های جدی مردم خراسان جنوبی دانست و گفت: تک تک خواسته های استان به صورت کتبی به رئیس مجلس شورای اسلامی تحویل داده شده است و امیدوارم با دستور وی بخش اعظمی از مشکلات مردم حل شود.

خدمتگزار با بیان این‌که در مدیریت بحران دچار مشکل هستیم ، از رئیس مجلس شورای اسلامی خواست اعتبار مخصوصی در اختیار وزارت کشور قرار بگیرد تا به استان ها تزریق شود تا هر زمان که حادثه ای در استان و شهرستان ها رخ می دهد بتوانند مسئولان اقدامات لازم را انجام دهند.

وی گفت: در جذب سرمایه گذار موانعی در قوانین وجود دارد که مستلزم تجدید نظر جدی است تا تحقیقات و تسهیلات خوبی برای سرمایه گذاران استان در نظر گرفته شده و شاهد رونق استان باشیم.

استاندار خراسان جنوبی درآمد سالانه مردم این استان را در مقایسه با سایر استان های کشور بسیار پایین عنوان کرد که ناشی از خشکسالی است و گفت: از لحاظ متوسط درآمد سالانه یک روستایی در رتبه 29 کشور از 31 استان و از لحاظ متوسط درآمد سالانه شهری هم در رتبه 27 قرار داریم که این مسئله خود نشان دهنده این است که مردم خراسان جنوبی افرادی قانع و سخت کوش هستند اما منابعی برای درآمدزایی ندارند.

وی اشتغال را یکی از مسائل مهم استان خراسان جنوبی بیان کرد و گفت: در این استان بیش از 34 هزار دانشجو حضور دارد اما زمینه اشتغال مهیا نیست و نمی شود از این ظرفیت استفاده کرد.

خدمتگزار گفت: از نظر معادن ظرفیت خوبی داریم و باید شرایطی را فراهم کنیم که بشود از توان بخش خصوصی علی الخصوص در طبس که معادن خوبی دارد استفاده کرد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.