اکوادور تیم نظامی آمریکا را اخراج می‌کند

آمريكا

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که اکوادور به تمامی 20 پرسنل وزارت دفاع در تیم نظامی سفارت آمریکا در این کشور دستور داده تا پایان ماه جاری میلادی اکوادور را ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، "جفری وینشنکر"، سخنگوی سفارت آمریکا در اکوادور اعلام کرد که در نامه‌ای که پیش از این برای این تیم ارسال شده، از اعضای آن خواسته شده تا عملیات خود در اکوادور را متوقف کنند.

یک مقام ارشد اکوادور که به علت حساسیت اطلاعات خواست نامش فاش نشود، این اطلاعات را در اختیار خبرگزاری آسوشیتدپرس گذاشته است.

"رافائل کوره‌آ"، رئیس جمهوری اکوادور در ماه ژانویه از شمار زیاد افسران نظامی آمریکا در اکوادور که به 50 تن می‌رسد، انتقاد کرده و گفته بود: آن‌ها در "تمامی بخش‌ها نفوذ کرده‌اند."

وی در آن زمان گفته بود که قصد دارد از برخی از این نیروها بخواهد اکوادور را ترک کنند.

وینشنکر تصریح کرد که این تیم نظامی شامل بیست پرسنل وزارت دفاع است که همه آن‌ها لباس فرم ندارند.

وی افزود که واشنگتن سال قبل 7 میلیون دلار برای کمک به امنیت اکوادور فراهم کرد که شامل هواپیماهای پشتیبانی و همکاری در مقابله با قاچاق موادمخدر، انسان و تروریسم است.

وینشنکر در ادامه گفت که همکاری نظامی آمریکا در اکوادور به چهار دهه قبل بر می‌گردد و "تمامی فعالیت‌ها باید با موافقیت علنی همتایان اکوادوری ما صورت گیرد".

انتهای پیام

کد N244198